استاندار آذربایجان شرقی در معرفی فرماندار جدید اسکو:

تغییر مدیران در دولت جدید امری طبیعی است

آذربایجان شرقی

مرتضی علیخانی به عنوان فرماندار جدید اسکو جایگزین صفر آثری شد.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: تغییر مدیران در دولت جدید امری طبیعی است.
به گزارش خبرنگار ایلنا اسماعیل جبارزاده که در مراسم تودیع و معارفه فرماندار اسکو سخن می‌گفت اظهار داشت: تغییر دولت‌ها و جابجایی مسوولان برای تغییر نگرش‌ها و تزریق انرژی بیشتر و ایده‌های جدید برای اداره امور است.
وی افزود: نگاه ما به این تغییرات، تحویل سنگر خدمت‌گزاری از یک سرباز به سرباز دیگری از انقلاب است، چرا که در نظام جمهوری اسلامی، پست و مقام، تنها فرصتی برای خدمت‌گذاری به خلق خدا بوده و نه وسیله‌ای برای جمع‌آوری مادیات است.
جبارزاده با بیان اینکه مردم ایران، آذربایجان و اسکو شایسته هر نوع خدمتی هستند، افزود: اگر امروز دولت تدبیر و امید در اوج مشکلات اقتصادی، کمبود بودجه و تحریم‌ها، مسوولیت را قبول کرده صرفا برای خدمت به مردم است و هرگاه که پای خدمت به مردم در میان باشد، انسان نمی‌تواند از مسوولیت سر باز زند.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از خدمات آثری، فرماندار پیشین اسکو قدردانی کرد و با اشاره به اهمیت شهرستان اسکو در استان، گفت: لازمه این اهمیت، حضور فردی با سوابق اجرایی و آشنا به مسایل توسعه‌ای در راس مدیریت اجرایی آن است که امروز آقای علیخانی با این ویژگی‌ها به عنوان فرماندار جدید اسکو معرفی می‌شوند.
وی، قصد قربت در انجام کار‌ها و در نظر داشتن رضایت خدا را اولین توصیه خود به فرماندار جدید اسکو ذکر کرد و گفت: از فرماندار جدید می‌خواهم تمام وقت در خدمت مردم عزیز اسکو باشد.
جبارزاده افزود: اصل خدمت، رسیدگی و حمایت از افراد ضعیف و محروم جامعه و همنشین شدن با آنهاست، این هم توصیه دین است و هم خواسته دولت از کارگزاران خود به شمار می‌رود.
وی همچنین فرماندار جدید را به ایجاد روحیه صمیمیت، همدلی و همکاری در بین مسوولان شهرستان توصیه کرد و افزود: امروز برای حل مشکلات به همه نیروهای انقلاب نیاز داریم و شایسته نیست که این نیرو‌ها را تقسیم‌بندی و به خاطر گرایش سیاسی حذف کنیم.
جبارزاده تاکید کرد: باید از تجربیات و مشورت‌های همه مدیران قبلی و تمام نیروهای صاحب‌نظر استفاده کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی تنظیم برنامه کاری برای چهار سال آینده را از ماموریت‌های اصلی همه فرمانداران اعلام کرد و گفت: این برنامه باید عملیاتی باشد و کاهش وابستگی به بودجه دولتی در آن مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷، مدیون تلاش‌ها و از جان گذشتگی‌های بزرگمردان تبریزی در ۲۹ بهمن سال ۵۶ بود.
در این مراسم، مرتضی علیخانی به عنوان فرماندار جدید اسکو معرفی و از صفر آثری، فرماندار پیشین این شهرستان قدردانی شد.
علیخانی، فرماندار جدید اسکو هم در این مراسم با تاکید بر کار کار‌شناسی و خدمت‌رسانی همه‌جانبه به مردم، از تمام فعالان منطقه، صاحب‌نظران، مسوولان ادارات و اقشار مختلف مردم برای استفاده از ظرفیت‌های شهرستان و عمران و آبادانی اسکو دعوت به همکاری کرد.

کد N133328