برخی سوءمدیریت‌ها کارگران را به بیکاری می‌کشاند

استان ها

طی جلسه‌ای با حضور استاندار مرکزی، مشکلات هشت واحد تولیدی در استان مرکزی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، محمد حسین مقیمی در جلسه بررسی مشکلات برخی از واحدهای تولیدی این استان در استانداری مرکزی اظهار داشت: ستاد تسهیل، مکانی برای حل مشکلات اقتصادی بخش صنعت با همکاری بانک‌های عامل است.

وی ضمن تأکید بر صرف هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیون تومان برای ایجاد تنها یک شغل افزود: برای ایجاد یک شغل هزینه‌های بسیاری صرف می‌شود اما، برخی بی‌مبالاتی‌ها و سوء‌ مدیریت‌ها یک کارخانه را تعطیل و کارگران آن را به بیکاری می‌کشاند.

مقیمی حیات دارایی استان و تأمین اجتماعی مردم را در پویایی خط تولید شرکت‌ها دانسته و گفت: حیات بانک‌ها نیز بسته به تولید شرکت‌ها و واحدهای تولیدی است و شکستن خط تولید مساوی است با مرگ دیگر بخش‌ها.

استاندار مرکزی در پایان بر لزوم اجرایی شدن تصمیماتی که در جلسات گرفته می‌شود تأکید کرد و گفت: زمان مهمترین عنصر در مدیریت منابع است و هر تصمیمی که گرفته می‌شود باید دقیق و کامل اجرا شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه محمود نعمتی ضمن اشاره به تشکیل 18 جلسه در ستاد تسهیل امور و پشتیبانی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی اظهار کرد: در این جلسات مشکلات 75 شرکت مورد بررسی قرار گرفته است و از این تعداد 40 شرکت به سیستم بانکی بدهی داشته‌اند که مقرر شد بدهی‌های خود را به صورت تقسیط بپردازند.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مرکزی افزود: بالغ بر 31 شرکت مشکلات مالیاتی داشته‌اند که حل شده است و 39 شرکت به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار بوده‌اند که مقرر شد بدهی‌های خود را به صورت تقسیط بپردازند.

نعمتی ادامه داد: همچنین 24 شرکت به شرکت‌های آب، برق و گاز بدهکار بوده‌اند که طی پیگیری‌های انجام شده این شرکت‌ها نیز بدهی‌های خود را می‌بایست به صورت تقسیط بپردازند.

وی خاطرنشان ساخت: 12 شرکت از بانک‌های خارج از استان وام گرفته بودند که با این بانک‌ها در خصوص بدهی‌های معوقه مکاتبه شده است.

محمود نعمتی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه مشکلات هشت شرکت تولیدی مورد بررسی قرار گرفت، یک تعداد از این شرکت‌ها به سیستم‌های بانکی بدهکار بودند که به آنها مهلت داده شد تا بدهی‌های خود را در مدت‌زمان تعیین شده، کامل یا به صورت تقسیط بپردازند.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مرکزی افزود: همچنین برخی از شرکت‌ها به بانک‌های خارج از استان بدهکار بودند که مقرر شد با مدیران عامل این بانک‌ها در مورد تسهیل در پرداخت بدهی‌ها مکاتبه شود.

وی ضمن اشاره به بررسی مشکلات این شرکت‌ها در خصوص بدهی آنها به تأمین اجتماعی و مشکل تمدید کارت‌های بازرگانی برخی واحدها، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد ضمن هماهنگی با اتاق بازرگانی، کارت بازرگانی مدیران این شرکت‌ها صادر شود تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

نعمتی درمورد حق بیمه کارگران واحدهای تولیدی افزود: مقرر شد با سازمان تأمین اجتماعی مکاتبه شده و به جای پرداخت 100 درصد حق بیمه 15 درصد پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مرکزی در خصوص بدهی‌های مالیاتی این واحدهای تولیدی گفت: برای پرداخت بدهی‌های برخی از این شرکت‌ها از رئیس سازمان مهلت گرفته شد و برای برخی دیگر مقرر شد تا با سازمان امور مالیاتی کشور مکاتبه شود و برای پرداخت بدهی این شرکت‌ها مهلت گرفته شود.

کد خبرنگار: 10007

انتهای پیام

کد N133212