پساب فاضلاب شهری کاشان جایگزین منابع آب زیرزمینی شود

استان ها

مردم با وجود تمام مشکلاتی که شبکه فاضلاب شهری برای آنها ایجاد کرده با بردباری از این پروژه حمایت کرده و آن را یک نیاز زیربنایی شهر می‌دانند اما این بدان معنی نیست که کم و کاستی‌ها را نادیده گرفته و برای رفع و اصلاح آن چاره‌اندیشی نکنیم.

عضوی شورای اسلامی شهر کاشان با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا) در کاشان گفت: ضرورت و اهمیت این پروژه به درستی برای مردم و برخی از مسؤلان تبیین و تشریح نشده و این امر مسؤلیت متولیان امر را بیش از گذشته می‌کند.

جواد حاج قدیری در خصوص ضرورت شبکه فاضلاب شهری کاشان اظهار کرد: جلب رضایت مسؤلان کشور و بانک توسعه اسلامی برای اجرای شبکه فاضلاب شهری به راحتی اتفاق نیفتاده، بلکه مطالعات آن در یک فرآیند طولانی و بر اساس یک اقدام علمی و کارشناسی انجام گرفته است.

وی، پساب استحصالی از تصفیه خانه فاضلاب شهری کاشان را با اهمیت توصیف کرد و گفت: بهترین چاه‌های آب روزی به انتها می‌رسند و بحران آب در دشت کاشان با وجود تعدد چاه‌های آب روز به روز بیشتر شده است.

این عضو شورای اسلامی کاشان با بیان اینکه کاستی‌ها و نواقص ناشی از اجرای شبکه فاضلاب شهری کاشان غیرقابل دفاع است و باید به هر طریق برای اصلاح آن همت کرد، افزود: استفاده از پساب حاصل از فاضلاب شهری کاشان یک فرصت است که باید با برنامه‌ریزی مناسب آن را جایگزین برداشت بی‌رویه از منابع زیرزمینی کرد.

حاج قدیری اظهار کرد: برای پیشرفت و آبادانی شهر کاشان نیاز به یک اجماع و اتحاد همگانی در سطح مدیریت شهر هستیم تا پاسخگوی نیازهای به حق مردم کاشان و منطقه باشیم.

انتهای پیام

کد N132935