اختصاص 1000 تخت برای اسکان مهمانان نوروزی در سنندج

استان ها

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: یک هزار تخت برای اسکان مهمانان نوروزی در مراکز اقامتی سنندج وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، آرمان وطن دوست در اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان سنندج که در فرمانداری سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در راستای معرفی و هدایت مهمانان غیر فرهنگی به سمت هتل ها و مراکز اقامتی، با هماهنگی آموزش و پرورش استان برنامه ریزی شده است تا مهمانان غیرفرهنگی را به سوی مراکز اقامتی، هتل‌ها و مهمان پذیرها راهنمایی کنند.

وی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی در راستای استقبال و پذیرایی هرچه بهتر از مسافران و گردشگران نوروزی فعالیت‌ها و اقدامات خود را از دی ماه سال جاری آغاز کرده است.

وی در رابطه با اقلام تبلیغاتی و چاپ آنها گفت: امسال با توجه به تدابیر اندیشیده شده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور سعی بر این دارد که از اقلام تبلیغاتی کمتر استفاده شود.

وطن دوست بیان کرد: هدف اصلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و این اداره کل در استان کردستان، اطلاع رسانی از طریق سایت‌های مجازی است که در این راستا بیش 100 سایت مجازی در زمینه اطلاع رسانی با ما همکاری خواهند داشت.

وی به راه اندازی دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر از دی ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این دبیرخانه از اول دی ماه با نظارت کامل بر دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها و مهمان پذیرها و مراکز اقامتی و راهنمایان گردشگری فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

وی همچنین از راه اندازی نمایشگاه‌های صنایع دستی، سوغات و همچنین برپایی جشنواره‌های موسیقی محلی و سنتی و همراه با برنامه‌های شاد در خانه کرد سنندج و عمارت خسروآباد در ایام نوروز خبرداد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با همکاری شهرداری سنندج باید در زمینه برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها در سطح استان همکاری‌های لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عمل آورند.

وی در ادامه با اشاره به را ه اندازی کیوسک اطلاع رسانی در میدان آزادی سنندج تصریح کرد: این کیوسک جهت اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی استان در این میدان که میدان اصلی سنندج می‌باشد تعبیه شده است.

وطن دوست عنوان کرد: با همکاری هلال احمر و نیروهای انجمن راهنمایان گردشگری در مبادی ورودی شهر سنندج افرادی برای راهنمایی و هدایت مسافران و ارائه بروشور راهنمای گردشگری استقرار خواهند یافت که در این زمینه هماهنگی های لازم با انجمن راهنمایان گردشگری صورت گرفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار همکاری صداوسیمای مرکز کردستان با میراث فرهنگی استان در انعکاس اخبار و معرفی جاذبه‌های گردشگری و طبیعی و تاریخی شد.

انتهای پیام

کد N132931