‌بندر کاسپین، مهم‌ترین فرصت برای سرمایه‌گذاری خارجی

استان ها

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بندر کاسپین را مهم‌ترین فرصت برای سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد و گفت: این بندر می‌تواند به عنوان بزرگترین بندر ایرانی در دریای خزر نقش بسزایی در فعال سازی کریدور شمال جنوب ایفا کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بندر کاسپین را مهم‌ترین فرصت برای سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد و گفت: این بندر می‌تواند به عنوان بزرگترین بندر ایرانی در دریای خزر نقش بسزایی در فعال سازی کریدور شمال جنوب ایفا کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)- منطقه گیلان، مهندس رضا مسرور در نشست با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی گیلان که 29 بهمن برگزار شد، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی بعنوان نخستین منطقه آزاد شمال کشور از مزایایی همچون بهره مندی از بزرگترین بندر ایرانی حاشیه دریای خزر و نزدیکی با کشورهای حاشیه این دریا، بازار بزرگ آسیای میانه، نزدیکی به مرکز کشور، معافیت‌های مالیاتی، آب و هوای مناسب و نیروی کار تحصیل کرده برخوردار است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، بندر کاسپین را مهم‌ترین فرصت برای سرمایه گذاری خارجی ذکر و خاطرنشان کرد: این بندر می‌تواند به عنوان بزرگترین بندر ایرانی در دریای خزر نقش بسزایی در فعال سازی کریدور شمال - جنوب ایفا کند.

وی ادامه داد: منطقه آزاد بندر انزلی، همچنین نقش بسزایی در افزایش گردشگران ورودی به کشور و تجار به منطقه برای بهره مندی از مزایای قانونی آن را دارد و حضور بیشتر تجار و بازرگانان زمینه ساز توسعه فضای کسب و کار، فعال شدن مجتمع های تجاری، اشتغالزایی و مشارکت سرمایه گذاران تولیدی در منطقه را به همراه خواهد داشت .

در ادامه این نشست دکتر سید علی میر ابراهیمی معاون هماهنگ کننده دانشگاه آزاد اسلامی رشت با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1361 به پیشنهاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تایید و کمک مالی یک میلیون تومانی حضرت امام (ره) فعالیت‌های علمی خود را آغاز کرد، گفت: امروز شاهد آن هستیم که این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در سطح منطقه مطرح است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در بیشتر نقاط کشور جهت گسترش آموزش عالی و ارتقای سطح علمی فرزندان این مرز و بوم تاسیس شده است گفت: در خارج از مرزهای بین المللی نیز با گسترش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه تحصیل برای علاقمندان فراهم شده است.

در پایان در مورد نحوه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با این منطقه آزاد تجاری صنعتی، در زمینه فعالیت‌های آموزشی و برگزاری همایش‌های علمی و تخصصی و ایجاد رشته‌های تحصیلی متناسب با منطقه گفت‌وگو و مذاکره شد.

انتهای پیام

کد N132925