استاندار قم: مسئولان با یک نگاه جهادی مشکلات و موانع رفاهی زائران را حل کنند

استاندار قم گفت: مسئولان با یک نگاه جهادی و احساس مسئولیت مشکلات و موانع رفاهی زائران را حل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صالحی منش شب گذشته 29 بهمن در جلسه بررسی ستاد تسهیلات زائران استان قم با تاکید بر ضرورت همکاری همه دستگاه‎های اجرایی در خدمت رسانی به زائران گفت: ارائه خدمات به زائران مستلزم احساس مسئولیت همه مدیران در دستگاه‎های اجرایی در رفع موانع است.

وی ادامه داد: اگر دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم بدهند می توانند در امتداد حماسه بزرگ ملت ایران در روز 22 بهمن، حماسه ای دیگر خلق و دشمنان را ناامید کنند.

صالحی منش ایجاد تسهیلات برای زائران را یک وظیفه مهم و اساسی خواند و گفت: باید فارغ از مسائل سیاسی از برخی از کشورها در ارائه خدمت به زائران الگو بگیریم تا بتوان به زائران خدمت کرد.

وی عنوان کرد: برای نمونه در کشور عربستان می‌بینیم با حضور میلیونی زائران چه شرایطی در ایجاد نظم و رفاه برای زائران فراهم است و چگونه با این حجم گسترده از زائر به خدمت می‌پردازند.

استاندار قم به برخی از مشکلات زائران اشاره کرد و گفت: باید در این عرصه اقدامی جهادی صورت بگیرد و همه مسئولان با جدیت، برای ایجاد فضایی رفاهی و معنوی برای زائران تلاش کنند.

رییس ستاد تسهیلات زائران استان قم، خطاب به هر یک از دستگاه‌های اجرایی در خصوص ایجاد امنیت در میان زائران تامین ارزاق و مایحتاج مردم در عید و رفع مشکلات اسکان زائران و توجه به مسائل فرهنگی تاکید کرد.

صالحی منش تصریح کرد: باید با هدایت ظرفیت‌ها، نیاز سنجی و توسعه خدمات فضای مناسبی برای حضور زائران فراهم شود و این امر مستلزم یک کار جهادی و تعامل میان دستگاه‌های اجرایی است.

وی با درخواست از مسئولان در ارائه برنامه‌ای منسجم در رفع مشکلات افزود: اولویت اول رضای خداوند در امور است و باید به ویژه در مسائل فرهنگی زیرساخت‌های لازم فراهم شود و چهره معنوی قم را در همه ابعاد به جهان نشان بدهیم.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت برخورد با بی حجابی با توجه به جایگاه معنوی قم گفت: من شخصاً اعتقادی به برخورد اجباری گشت ارشاد با مسئله بی حجابی ندارم اما می‌توان با حضور بسیج بانوان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر موفق بود تا مبادا عده‌ای از جاهلان چهره شهر را به نام خود مصادره کنند.

انتهای پیام

کد N132657