حال "سراب نیلوفر" خوب است

استان ها

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه گفت: به دلیل بارش‌های مناسب امسال سراب نیلوفر در وضعیت مناسبی به سر می‌برد.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه گفت: به دلیل بارش‌های مناسب امسال سراب نیلوفر در وضعیت مناسبی به سر می‌برد.

مهندس کاظم علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، به تشریح آخرین وضعیت سراب نیلوفر کرمانشاه پرداخت و اظهارکرد: خوشبختانه بارندگی‌های امسال باعث شده مقدار مناسبی آب در این سراب جمع شود و می‌توان گفت سراب نیلوفر در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.

وی معتقد است، اگر اقدامی صورت نگیرد در فصل گرما و تابستان با کاهش بارندگی و افزایش برداشت آب برای مصارف کشاورزی باز هم سراب نیلوفر کم آب خواهد شد.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای نجات سراب نیلوفر از وضعیت بی آبی، افزود: قرار شده دستگاه‌های متولی برای سال آینده برنامه‌ریزی مناسبی برای حفظ آب این سراب داشته باشند.

علیزاده اظهارداشت: می‌توان با مدیریت صحیح منابع آب و برنامه‌ریزی مناسب، هم از آب برای کشاورزی استفاده کرد و هم مراقب منابع طبیعی بود.

وی سراب نیلوفر را یکی از زیباترین سراب‌های کشور دانست که به دلیل داشتن نیلوفرهای آبی و آب و هوای مناسب همه ساله گردشگران فراوانی از داخل و خارج استان از آن بازدید می‌کنند.

معاون محیط طبیعی و تنوع‌زیستی محیط زیست کرمانشاه در خصوص گونه‌های جانوری موجود در سراب نیلوفر کرمانشاه نیز تصریح‌کرد: در حال حاضر انواع گونه‌های ماهی از جمله ماهی آزاد و رودخانه‌ای در این سراب زندگی می‌کنند.

به گفته علیزاده درگذشته سگ آبی نیز در سراب نیلوفر کرمانشاه زندگی می‌کرد، اما به دلیل خشکسالی از بین رفته و اگر روند خشکسالی ادامه یابد سایر گونه‌ها نیز از بین می‌روند.

انتهای پیام

کد N132646