كشف سكه‌های 2 هزار ساله در اصفهان:

15 سکه عتیقه از یک پراید در جرقویه سفلی اصفهان کشف شد

اصفهان

ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در عملیات ویژه‌ای طی بازرسی از یک دستگاه خودرو تعداد ۱۵ سکه عتیقه با قدمت ۲ هزار ساله را کشف کردند.

ایلنا: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در عملیات ویژه‌ای طی بازرسی از یک دستگاه خودرو تعداد ۱۵ سکه عتیقه با قدمت ۲ هزار ساله را کشف کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: مأموران انتظامی جرقویه سفلی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پراید با دو نفر سرنشین مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
سرهنگ «حسن یاردوستی» افزود: پس از متوقف شدن خودرو ماموران طی هماهنگی با مقام قضایی از خودروی مذکور بازدید به عمل آوردند که در این عملیات تعداد ۱۵ عدد سکه تاریخی کشف و در این راستا مته‌مان دستگیر و خودروی آنان نیز توقیف شد.
وی تصریح کرد: براساس اعلام نظر کار‌شناسان میراث فرهنگی سکه‌های کشف شده عتیقه و دارای قدمت تاریخی ۲ هزار سال هستند و به زمان ضرب آنان به دوره اشکانیان بر می‌گردد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان از قاچاقچیان حرفه‌ای عتیقه بوده و این سکه‌ها را در حفارهای غیر مجاز به دست آورده و قصد فروش آن‌ها را داشتند گفت: خوشبختانه عملکرد به موقع و سریع ماموران پلیس مرکز استان اصفهان در این عملیات باعث کشف آثار تاریخی و جلوگیری از خروج غیر قانونی این اشیای با ارزش از کشور شد.

کد N132453