برف به منابع طبیعی گیلان خسارت زیادی وارد کرد

استان ها

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: بارش برف سنگین در استان‌های شمالی خسارت زیادی به منابع طبیعی گیلان وارد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان، فریور نقوی امروز در جلسه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: در پی بارش چند روزه برف در استان‌های شمالی کشور به خصوص در استان گیلان که در برخی نقاط با برفی سنگین و ارتفاعی بالغ بر دو متر مواجه بوده‌ایم، صدماتی به عرصه‌های منابع طبیعی و جنگل کاری‌ها وارد شد.

وی افزود: پس از توقف بارش و برف و به محض امکان دسترسی به عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان ضمن اعزام اکیپ‌های متعددی از کارشناسان اداره کل به مناطق برف زده نسبت به بررسی و برآورد خسارت‌های وارده اقدام شده است که در حیطه تاسیسات و ساختمان‌ها، پروژه‌های جنگلکاری و محصورسازی و همچنین راه‌های جنگلی این بررسی‌ها به عمل آمده و نسبت به جمع بندی میزان خسارت‌های وارده اقدام شده است.

فریور نقوی تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های دریافتی از تمامی اکیپ‌های اعزامی در مجموع یک میلیارد و 309 میلیون تومان خسارت به عرصه‌های جنگل کاری شده سنواتی و پرورشی استان و پروژه های قرق و حصارکشی این عرصه‌ها وارد آمده است و در برخی نقاط نیز با عنایت به سنگینی و حجم زیاد برف آسیب‌های شدیدی به تاسیسات فنی و ساختمانی و همچنین راه های دسترسی جنگلی احداث شده توسط این اداره کل وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: خسارت‌های اعلام شده بدون لحاظ کردن لطمات و خسارت‌هایی است که اکیپ‌های اعزامی به دلیل مسدودی راه ها و صعب العبور بودن مناطق موردنظر امکان دسترسی به عرصه‌های مورد عمل طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی و در دست اقدام را نداشته‌اند و با تخمین خوشبینانه در رابطه با آسیب‌های وارده به نقاط بازدید نشده احتمال افزایش میزان خسارت ها تا 15 درصد افزون بر مبلغ اعلام شده وجود دارد.

انتهای پیام

کد N131558