اخبار کوتاه از اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از برپائی نمایشگاه دائمی پوستر«خرداد حادثه‌ها» در بخش مخزن کتابخانه مرکزی اردبیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، صادق فرهمند در بازدید از این نمایشگاه گفت: نمایشگاه پوستر «خرداد حادثه‌ها» با موضوع نگاهی به تحولات دوران انقلاب و دفاع مقدس در بخش مخزن کتابخانه مرکزی اردبیل برپا شده است.

وی افزود: این نمایشگاه، سعی دارد با تداعی تصویر چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی و تحولات دوران پس از آن، نسل جدید و علاقه مندان به فرهنگ مکتوب را با شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی بیشتر آشنا کند.

فرهمند هم چنین در بخشی دیگری از سخنان خود با اعلام مجدد آمادگی کتابخانه‌های عمومی جهت برگزاری مشترک مراسمات و طرح‌های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی با سایر نهادها، تأکید کرد: در همه کشورها، کتابخانه‌های عمومی به عنوان مرکز فعالیت‌های پژوهشی و قطب فرهنگی جوامع مطرح است و این مهم باید در کشور ما نیز نهادینه شود.

قول مساعد شهردار اردبیل بر تقویت و تداوم فعالیت اتاق فکر شهرداری

شهردار اردبیل بر تقویت و تداوم فعالیت اتاق فکر شهرداری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات قول مساعد داد.

به گزارش ایسنا، صدیف بدری شهرداراردبیل امروز در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل بر تقویت و تداوم فعالیت اتاق فکر شهرداری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات قول مساعد داد و گفت: شهرداری اردبیل در حد توان خود از فعالیت مطبوعات و اصحاب رسانه و خانه مظبوعات حمایت خواهد کرد.

وی با پیشنهاد اعضای خانه مطبوعات استان مبنی بر تشکیل تیم و کارگروهی سه نفره با حضور نمایندگان تام‌الاختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری اردبیل و خانه مطبوعات استان برای ساماندهی دکه‌های روزنامه فروشی موافقت کرد.

وی با بیان این‌که به پاس قدردانی از خدمات فرهنگی و اجتماعی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران یکی از بوستان‌های اردبیل به نام خبرنگار نام‌گذاری می‌شود، افزود: در اولین فرصت با کمک و هم فکری اصحاب رسانه استان و پس از انتخاب محل مناسب به خصوص در شهرک‌ها و بوستان‌های جدیدالاحداث نسبت به این امر اقدام خواهد شد.

شهردار اردبیل افزود: در خصوص انتخاب مکان مناسب برای احداث مجتمع مطبوعاتی استان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، اصحاب رسانه و نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

اجرای عملیات گازرسانی به 16 روستا در نمین

فرماندار نمین گفت: اجرای عملیات گازرسانی به 16 روستای نمین در حال اجراست.

به گزارش ایسنا، سیدتقی دریتیم فرماندار نمین در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرها و روستاهای تابعه نمین، افزود: تاکنون گازرسانی به 65 روستای این شهرستان انجام شده و اجرای عملیات گازرسانی به 16 روستا نیز در حال اجراست.

وی گفت: با تکمیل این پروژه‌ها اهالی 98 درصد روستاهای این منطقه از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی تلاش برای جذب اعتبارات ملی را اصلی‌ترین انتظار از روسای دستگاه‌های اجرایی دانست و از آنها خواست به جای انتظار کشیدن برای اختصاص اعتبار استانی، جذب اعتبار از منابع ملی برای تکمیل پروژه‌های خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام

کد N131554