استاندار قزوین:

نگرش طبقاتی به علم پس از پیروزی انقلاب اسلامی تغییر کرد

استاندارقزوین گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی و همراهی کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) نگرش طبقاتی نسبت به علم‌آموزی در جامعه تغییر یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در قزوین، «مرتضی روزبه» امروز(سه‌شنبه۲۹ بهمن‌ماه) در دومین همایش علم‌آموزی و سبک زندگی دینی که به همت کمیته‌ی امداد امام و همکاری دانشگاه علمی و کاربردی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: کمیته‌ی امداد که به‌دستور امام راحل(ره) در بدو پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت امروز شاهد ثمرات آن در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف هستیم.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نگرش به علم، طبقاتی و مختص یک قشر خاص و مرفه جامعه بود و دریچه‌های علم به روی بسیاری از اقشار اجتماعی بسته بود.

استاندار قزوین با بیان اینکه به برکت جمهوری اسلامی و شکل‌گیری کمیته‌ی امداد امام نگرش به علم‌آموزی در جامعه تغییر کرد، خاطرنشان کرد: امروز بستر دستیابی به قله‌های رفیع علم و دانش برای جوانان فراهم شده است و دانشجویان باید این فرصت را غنیمت شمرده و استعدادهای خدادادی خود را شکوفا کنند.

روزبه یادآور شد: نباید به کمیته‌ی امداد بعنوان یک نهاد خدماتی که صرفاً به اقشار ضعیف جامعه کمک می‌کند نگریسته شود بلکه این مجموعه هم‌اکنون انسان‌های موفق و فرهیخته‌ای را در جامعه تربیت کرده است.

وی از شرکت‌های دانش بنیان بعنوان محل تلاقی و تجمیع علم و ثروت در جامعه یاد و خاطرنشان کرد: دانشجویان می‌توانند میدان‌داران عرصه‌ی علم باشند و مانعی در این حوزه‌ها برای آن‌ها وجود ندارد چون دانشجویان، نسلی هستند که باید فردای کشور را در سایه‌ی توان و نیروی سرشار خود بسازند.

انتهای پیام

کد N131543