تولید 1600 تن محصولات گلخانه‌ای در خراسان شمالی

استان ها

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تولید یک هزار و 600تن محصولات گلخانه‌ای در سال در این استان خبر داد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تولید یک هزار و 600تن محصولات گلخانه‌ای در سال در این استان خبر داد.

عابدی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، گفت: بیشتر محصولات گلخانه‌ای تولید شده با توجه به تقاضای استان، خیار و گوجه فرنگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد گلخانه‌های سبزی و صیفی در این استان 33 عدد است، افزود: این تعداد گلخانه در سطحی حدود هشت هزار و 800 متر مربع ساخته شده‌اند.

عابدی با بیان اینکه در راه اندازی گلخانه‌ها باید علاوه بر مصرف داخلی به صادرات محصولات نیز توجه شود، ادامه داد: در حال حاضر کشت گیاهانی همچون به لیمو در گلخانه‌های استان جنبه صادراتی دارد.

وی اظهار کرد: کشت گیاهان دارویی در گلخانه‌ها، یکی از پتانسیل‌های مهم برای صادرات محصولات کشاورزی است.

این مقام مسوول با ذکر اینکه انرژی یکی از مقوله‌های مهم در بحث راه اندازی گلخانه‌ها‌ست، تصریح کرد: افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب شده تا قیمت تمام شده محصولات گلخانه‌ای افزایش یابد، در نتیجه تمایل کمتری برای خرید این محصولات وجود دارد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاران و کشاورزانی که قصد راه اندازی گلخانه را دارند، باید مکان‌هایی را از نظر آب و هوایی مورد توجه قرار دهند که نیازمند مصرف کمی از حامل‌های انرژی باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی توضیح داد: بالا رفتن قیمت سموم یکی دیگر از مواردی بوده است که موجب شده تا قیمت تمام شده محصولات گلخانه‌ای افزایش یابد.

انتهای پیام

کد N131050