یک جامعه‌شناس:

بلوغ زودرس از مشکلات جامعه امروزی است

استان ها

یک جامعه‌شناس به خانواده ها توصیه کرد از نوجوانان خود غفلت نکنند، چرا که غفلت آنان می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را بوجود آورد.

یک جامعه‌شناس به خانواده ها توصیه کرد از نوجوانان خود غفلت نکنند، چرا که غفلت آنان می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را بوجود آورد.

علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، بروز بلوغ زودرس در نوجوانان را از جمله مشکلات جامعه امروز برشمرد و گفت: جامعه امروز جامعه‌ای باز است و دیگر پرداختن به این‌گونه مسائل در آن تابو نیست و خانواده‌ها با برخورد صحیح می‌توانند جلوی بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها را بگیرند.

قاسمی یکی از نقش‌های اساسی خانواده‌های امروزی را آموزش‌های جنسی دانست و گفت: خانواده‌ها نباید از این مسئله غفلت کنند، چرا که این مقوله در دنیای امروز به یکی از بحث برانگیزترین مسائل تبدیل شده و دستیابی به اطلاعات در این خصوص چندان مشکل نیست و نوجوانان به راحتی و با استفاده از ابرازهای ارتباط جمعی می‌توانند آگاهی‌های بسیاری در این خصوص کسب کنند.

قاسمی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه ابزارهای ارتباط جمعی در اطلاع‌رسانی در همه زمینه‌ها، خاطر نشان کرد: به جرات می‌توان گفت آگاهی‌های یک نوجوان امروزی بسیار بیشتر از آگاهی‌های یک مرد یا زن مسن است که به علت رواج ابزارهای ارتباط جمعی است.

این جامعه‌شناس کرمانشاهی با تاکید بر نقش آگاهی در کاهش بروز ناهنجاری‌ها، گفت: به نظر می‌رسد اگر پرداختن به این مسائل در چارچوب خانواده و تحت نظارت والدین باشد، آثار مثبتی به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N131049