استفاده از نظر کارشناسان خبره برای حل مشکلات جوانان

استان ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه چالش‌های جوانان باید به خوبی طرح و حل شود، گفت: برای حل مشکلات جوانان باید از نظر کارشناسان خبره استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، محمد حسینی شب گذشته 28 بهمن جاری در بیست و دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: باید به جوانان نگاه مثبت داشت در تصمیم‌گیری‌های جوانان تجدید نظر شود.

وی جوانان را آینده سازان جامعه دانست و اظهار کرد: باید به نسل جوان بهاء داده شود و برای پیشرفت آنان هزینه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: باید با نگاه عمیق و حساسیت نهایت استفاده را از ظرفیت‌های جوانان کرد.

حسینی با بیان اینکه نشاط و شادابی باید در جامعه وجود داشته باشد، افزود: جوانان تضاد بین گفتار و کردار را می‌پذیرند و در برخورد با جوانان باید به صورت منطبق رفتار کرد.

عمیدیان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز گفت: ستاد سازماندهی امور جوانان به عنوان عالی‌ترین مرجع قانونی، بررسی و پیگیری مطالبات امور جوانان با بهره‌گیری از توان ماده 41 قانون برنامه پنجم توسعه ملی کشور است.

عمیدیان با اشاره به اینکه نهادهای مرتبط با امور جوانان باید با هماهنگی به وظایف خود عمل کنند، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مدون و کار کارشناسی شده، جلوی بسیاری از تهدیدات و تهاجمات فرهنگی غرب گرفته خواهد شد.

وی اظهارکرد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با مشارکت و همراهی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان امسال 6 جلسه استانی و 34 جلسه شهرستانی برگزار کرده است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی مباحث فرهنگی و اجتماعی، ازدواج آسان و پرکردن اوقات فراغت جوانان را از مسائل مطرح شده در ستاد امور جوانان دانست.

عمیدیان آسیب‌ شناسی اجتماعی، شکاف بین نسلی، بحران هویت، پیوند اعضای خانواده و کاهش طلاق را از موضوعات این ستاد دانست و تصریح کرد: در این جلسات با بهره‌گیری از نظر کارشناسان سعی در حل معضلات رایج جوانان شده است.

وی به ضرورت بکارگیری نهادهای غیردولتی در حوزه جوانان اشاره و تصریح کرد: عدم کسب و کار مناسب از مهم ترین مسائل جوانان است که به بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی باید این مشکل را برطرف کرد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه الگوی ازدواج اسلامی به موقع، آگاهانه، آسان و پایدار یکی از نیازهای امروز جامعه است که با همکاری دستگاه‌های اجرایی باید محقق شود.

انتهای پیام

کد N130179