آژانس ویژه معلولان در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

استان ها

کارشناس مناسب‌سازی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: کمیته‌ای به نام کمیته مناسب‌سازی حمل و نقل در استان تشکیل شده و آژانس ویژه معلولان نیز به‌زودی راه‌‎اندازی می‌شود.

کارشناس مناسب‌سازی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: کمیته‌ای به نام کمیته مناسب‌سازی حمل و نقل در استان تشکیل شده و آژانس ویژه معلولان نیز به‌زودی راه‌‎اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حسین شجاع در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان خراسان جنوبی گفت: مناسب سازی یکی از وظایف سازمان بهزیستی است و دستگاه‌های اجرایی دیگر نیز باید مناسب سازی را در دستگاه‌های خود انجام دهند.

شجاع گفت: بر اساس مصوبات آخرین جلسه مناسب سازی استان، دستگاه‌های عمومی وظیفه دارند مناسب سازی را برای معلولین و سایر افراد ناتوان مانند سالمندان انجام دهند.

وی ادامه داد: در استان کمیته‌ای به نام کمیته مناسب سازی حمل و نقل تشکیل شده که آژانس ویژه معلولین در این آژانس پیگیری می‌شود و خراسان جنوبی جزو اولین استان‌هایی است که یک خودروی ون مناسب سازی شده برای معلولین دریافت کرده‌ است.

کارشناس مناسب سازی بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: سیستم حمل و نقل عمومی دو دستگاه خودرو مناسب سازی شده تهیه کرده و سه دستگاه دیگر توسط پارک علمی و فناوری فراهم خواهد شد.

رضا زاده معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی نیز گفت: توانمند سازی معلولین و مناسب‌سازی برای معلولین و افراد ناتوان جمله سالمندان از اهداف بهزیستی است و برای رعایت حقوق سالمندان و رفاه بیشتر آنان مراکز روزانه تاسیس شده است.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس‌های حرفه آموزی و آموزش‎‌هایی برای توانمند کردن معلولین ذهنی، جسمی و حرکتی از برنامه‌های بهزیستی در راستای توانمندی این افراد است.

محمد ثقفی مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: آگاهی از حقوق شهروندی راهی برای عملکرد بهتر دستگاه‌های اجرایی است.

ثقفی در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان خراسان جنوبی اظهار کرد: باید هماهنگی و هم افزایی برای حفظ حقوق شهروندی بین دستگاه‌ها باشد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل نابهنجاری‌های اجتماعی عدم اطلاع مردم از حقوق شهروندی است و مردم باید با استفاده رسانه‌ها از حقوق شهروندی خود مطلع شوند.

انتهای پیام

کد N130156