آفتاب

رییس جمهوری: شرایط مناسب تری برای توسعه روابط ایران و مکزیک پدید آمده است

رییس جمهوری: شرایط مناسب تری برای توسعه روابط ایران و مکزیک پدید آمده است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این که ایران و مکزیک از روابط خوبی برخوردارند، گفت: امروز شرایط مناسب تری برای توسعه روابط و همکاری های اقتصادی، فرهنگی و بین المللی میان دو کشور پدید آمده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اولیسیس کانچولاگوتینرز سفیر جدید مکزیک صبح امروز (دوشنبه) با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و استوار نامه خود را تقدیم وی کرد.

رییس جمهوری در این دیدار افزود: اراده راسخ در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و مکزیک وجود دارد و روابط نزدیک و گسترده ایران و کشورهای آمریکای لاتین بویژه روابط ما با مکزیک در راستای منافع ملی دو جانبه توسعه خواهد یافت.

رییس جمهوری با اشاره به روابط گسترده و نزدیک ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین پس از انقلاب اسلامی و اینکه این روابط صرفا در راستای منافع فی مابین خواهد بود، ادامه داد: برای گسترش روابط همه جانبه و تقویت گفت وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد.

اولیسیس کانچولاگوتینرز سفید جدید مکزیک نیز در این دیدار ضمن مباهات از اینکه در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالگرد صدمین سال آغاز روابط ایران و مکزیک استوارنامه خود را به رییس جمهوری تقدیم می کند، گفت: در دوران مأموریت خود در ایران برای گسترش و تحکیم روابط همه جانبه بویژه فرهنگی و تجاری و تقویت گفت وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد.

سفیر جدید مکزیک همچنین با اشاره به سفر اخیر هیات بلند پایه پارلمانی مکزیک به ایران، از حضور اولین هیات اقتصادی این کشور در ایران خبر داد.

سیام(1)1429**1572
کد N115039

وبگردی