آفتاب

کروش: درهای تیم ملی به روی علی کریمی باز است/ توافق با آفریقای جنوبی گمانه‌زنی رسانه هاست

کروش: درهای تیم ملی به روی علی کریمی باز است/ توافق با آفریقای جنوبی گمانه‌زنی رسانه هاست

کارلوس کروش می گوید سرنوشت تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 در بازی با نیجریه رقم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که بعد از ظهر امروز مهمان برنامه رادیویی 2-4-4 رادیو جوان بود، در مورد روند آماده سازی تیم ملی در راه جام جهانی 2014 گفت: «اگر می خواهیم با فوتبال روز دنیا رقایت کنیم باید سیستم خود را دائما به روز کنیم. اگر هر سال لیگ را مثل سال قبل برگزار کنیم یک حالت بیهودگی به وجود می آید که نتیجه آن درجا زدن است. ما باید بسیار آماده تر از شرایط فعلی باشیم. می خواهم یک مثال برای شما بزنم، زمان فعال بازی در طول 90 دقیقه در فوتبال دنیا 64 دقیقه است. این میانگین در فوتبال آسیا 52 دقیقه است. آیا من باید به مدیر تدارکات تیم بگویم که این 12 دقیقه را جبران کند؟!»

او ادامه داد: «بازیکنان نیجریه، بوسنی و آرژانتین در کجا بازی می کنند؟ آنها در لیگ برتر انگلیس، لالیگا و سری آ هستند. بهترین بازیکنان ما چطور؟ در کویت و قطر. آنها بازیکنان بدی نیستند اما شرایط آنها اینگونه رقم خورده. آیا مربیان مطرح دنیا آدم های احمقی هستند؟ آنها از ناشناخته ترین کشورهای دنیا برای تیم هایشان بازیکن می گیرند اما بازیکنان ایرانی را در میان آنها نمی بینیم. پس ما باید بیشتر کار کنیم. ما پتانسیل رسیدن به آنها را داریم اما اگر بخواهیم تا آخر عمر زیر سایه درخت پسته بشینیم به جایی نخواهیم رسید.»

کروش که با بیان اینکه تیم ملی نیجریه مهم ترین حریف ایران در جام جهانی است، گفت: «تیم ملی نیجریه تیم بسیار قوی و مستحکمی است. واقعیت این است که از 24 بازیکن ملی پوش 22 بازیکن آنها تجربه بازی بین المللی دارند. آنها در جریان بازیهای مقدماتی بسیار خوب عمل کردند. باید به شما بگویم که سرنوشت ایران در جام جهانی در بازی با نیجریه رقم می خورد. بعد از قرعه کشی جام جهانی من تمام برنامه ریزی ها را روی تیم ملی نیجریه گذاشتم.»

سرمربی تیم ملی که همچنان از لغو اردوی آفریقا دلخور است، گفت: «بیش از 60، 70 درصد بازیکنان ما در داخل کشور بازی می کنند که این نکته مثبتی است. اعتقاد من این بود که ما می توانستیم زمان بیشتری در کنار هم باشیم اما مربیان داخلی همکاری لازم را با ما ندارند. در مورد روزهای فیفا باید این را بدانید. آیا شما فکر می کنید فیفا برای موفقیت ایران اهمیتی قائل است؟ آیا فکر می کنید قوانین فیفا برای کشورهایی مثل ایران است؟ قوانین فیفا برای کشورهایی چون آلمان، انگلیس، اسپانیا و ... است. به همین خاطر است که می گویم ما باید خودمان به فکر تیم ملی باشیم.»

در ادامه برنامه شنوندگان از طریق تماس تلفنی سوال‌هایشان را با کارلوس کروش در میان گذاشتند. سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا علی کریمی شانسی برای حضور در جام جهانی دارد، گفت: «درهای تیم ملی به روی علی کریمی باز است.»

کروش در پاسخ به این سوال که آیا توافق او با تیم ملی آفریقای جنوبی حقیقت دارد، گفت:‌ «این تنها گمانه زنی رسانه هاست. من نمی توانم پیشنهادها از تیم های مختلف را انکار کنم اما همانطور که پیش از این گفتم در حال حاضر تنها بر روی جام جهانی و صعود ایران به دور دوم تمرکز کرده ام.» او همچنین در مورد امیدش برای صعود ایران به دور دوم جام جهانی، گفت: «اگر بازیکنان و برنامه آماده سازی مناسب در اختیارم باشد، شانس بالایی برای صعود به دور دوم خواهیم داشت.»

در ادامه سرمربی تیم ملی برای چندمین بار با یک سوال تکراری روبرو شد؛ بازگشت مهدی رحمتی به تیم ملی. کروش در واکنش به این سوال گفت: «من همیشه به خاطر دستاوردهایی که مهدی رحمتی برای تیم ملی از او تشکر می کنم و هنوز هم اعتقاد دارم که او بهترین دروازه بان ایران است. متاسفانه این اتفاقی که افتاده تنها به خاطر ضعف مدیریتی است. بعضی از بازیکنان نگاه اشتباهی دارند و گمان می کنند پیراهن تیم ملی متعلق به آنهاست. با این حال مسئله من و مهدی رحمتی به هیچ عنوان مسئله شخصی نیست. با این حال بازیکنان تیم ملی را من انتخاب می کنم و تا زمانی که فهرست نهایی اعلام نشود چیزی مشخص نیست.»

در پایان برنامه سرمربی تیم ملی به کلمه هایی که مجری بر زبان آورد، پاسخ پینگ پینگی داد:

جام جهانی: می خواهم در آن موفق باشم

مسی: بازیکنی که ماورا انسان است

رونالدو: او هم مثل مسی ماورا انسان است

نیجریه: جام جهانی ما

فرگوسن: بهترین دوست من که احترام زیادی برای او قائلم

نکونام: کاپیتان و تاثیرگزارترین بازیکن تیم ملی

علی دایی: همیشه طرفدار او بودم و هیچ زمان دوران فوتبال او را فراموش نمی کنم. دایی چکیده ای از فوتبال دوران خودش است و مثل مسی و رونالدو یکی از خاص های دنیاست. دوست داشتم در راه آماده سازی تیم ملی او در کنار تیم باشد.

کفاشیان: رئیس فدراسیون و صبورترین فردی که من با او کار کرده ام. احترام زیادی برای او قائلم. این کشور باید از این مرد بزرگ قدردانی کند.

منچستریونایتد: قسمتی از زندگی من. در حال حاضر قلبم به خاطر نتایج ضعیف این تیم شکسته است.

252 43

 

 

کد N100462

وبگردی