آفتاب

خط نشان برای کروش؟/ قلعه نویی: من بچه نازی آبادم ؛ نازی آبادی کم نمی آورد!

خط نشان برای کروش؟/ قلعه نویی: من بچه نازی آبادم ؛ نازی آبادی کم نمی آورد!

ایسنا نوشت:

 

امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین یکشنبه عصر استقلال گفت: لیگ برتر و جام حذفی فرسایشی شده و این مساله به خاطر نبود مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب است. آقایان اردوی آفریقای جنوبی را در نظر گرفته بودند و به همین دلیل فشار زیادی روی تیم‌ها آورده بودند. پس حالا که این اردو لغو شده بهتر است کمی برنامه‌ریزی‌ها را تغییر دهند تا فشار روی تیم‌ها کم شود.

 

سرمربی استقلال ادامه داد: در نیمه نهایی جام حذفی باید با مس بازی کنیم که با آمدن لوکا با برنامه کار می‌کند. ما با هدف پیروزی به مصاف مس می‌رویم، اما می‌دانیم که کار سختی داریم. لوکا مربی صاحب سبکی است و هر چند حرف و حدیث‌های راجع به او هست اما مربی باهوشی است.

 

وی درباره بازگشت بازیکنان محروم و مصدوم تیمش نیز گفت: همان‌هایی که بودند هستند و کبه به نیمکت ما اضافه می‌شود و آندو و اولادی نیز به تیم باز می‌گردند.

 

در ادامه خبرنگاری به گفته کی‌روش مبنی بر این که فشردگی بازی‌ها به خاطر این است که لیگ بنا به خواسته قلعه‌نویی و استقلال پنج هفته‌ با تاخیر آغاز شد، گفت: روزی که تیم ملی بازیکنان ما را تحویل گرفت، سوم خرداد بود و اگر اشتباه نکنم چهارده خرداد با قطر مسابقه داشتند و شش بازیکن استقلال در زمین بودند.

 

وی ادامه داد: روزی که بازی ایران با کره تمام شد تا شروع لیگ چند روز فاصله داشت؟ 35 روز. پس به من بگویید که آن پنج هفته‌ ای که کی‌روش می‌گوید کجاست؟ ضمن این که در آن 35 روز کی‌روش دستور داده بود که ملی‌پوشان 20 روز استراحت کنند. با این حساب به چه تیمی فشار آمد؟ استقلال.

 

قلعه‌نویی افزود: پیش از فصل با 12 بازیکن به اردوی اوکراین رفتیم، چون ملی‌پوشانمان به دستور کی‌روش استراحت می‌کردند. همین طور کی‌روش گفته است که پول تیم ملی را به یک باشگاه داده‌اند. من همین جا از کی‌روش می‌خواهم که مساله این پول و آن پنج هفته‌ای را که گفته،‌ شفاف بیان کند.

 

سرمربی آبی پوشان تهرانی در ادامه گفت: ببینید سازمان لیگ چقدر استقلال را دوست دارد! ما به جمع هشت تیم آسیا راه پیدا کرده بودیم، ولی سازمان لیگ با درخواستمان برای تعویق بازیمان با ذوب آهن موافقت نکرد. ما در اصفهان بازی کردیم و بلافاصله پس از بازگشت به تهران به تایلند رفتیم.

قلعه‌نویی در ادامه گفت: پیش از آن که فصل تمام شود یعنی پنج ماه قبل از آن گفتم که باید باشگاه‌ها بازیکنانشان را به تیم ملی بدهند بهتر بود این حرف را پس از پایان لیگ مطرح می‌کردند. اگر همان وقت موافقت می‌کردم بازیکنانم دیگر انگیزه‌ای برای بازی در باشگاه نداشتند، چون فکر می‌کردند که من مربی برای بازی آنها در باشگاه ارزشی قائل نیستم. اگر هم مخالفت می‌کردم که همین حرف‌های امروز را می‌زدند. بنابراین گفتم که بهتر است در جلسه‌ای این مساله را با هم بررسی کنیم.

 

قلعه‌نویی ادامه داد: تا اینجای کار همه چیز خوب بود. تا چند هفته‌ پیش که عزیزی خادم از فدراسیون به من زنگ زد و از من خواست تا به تیم ملی کمک کنم. من هم گفتم که هر کاری که از دستم بر می‌آید برای ایران عزیز انجام می‌دهم و به کی‌روش کاری ندارم، چون معتقدم که سرمربی تیم ملی هر کسی که باشد باید به او کمک کرد. او هم گفت که جلسه‌ای می‌گذارد تا مسائل را با هم بررسی کنیم. همه چیز عادی بود تا این که این حرف‌ها علیه من زده شد و من شوکه شدم و نمی‌دانم که این حرف‌ها از کجا در می‌آید.

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه گفت: می‌گویند که قلعه‌نویی به دنبال منافع شخصی است. چطور است که کی‌روش به دنبال منافع ملی ما است و من به دنبال منافع شخصی‌ام هستم. حالا خیلی حرف‌ها است که می‌شود گفت مثلا این که شب بازی با ازبکستان چه اتفاقاتی افتاد و از کجا دلار خریدند که اگر نیاز باشد همه را می‌گویم.

 

وی افزود: من که بدون قرارداد تیم ملی را به مالزی بردم و به عشق مردم در آن کار کردم به دنبال منافع شخصی‌ام هستم و آقایان دنبال منافع ملی هستند؟ کی‌روش چندین بار گفت که باید مربیان در یک اتاق با هم صحبت کنند نه در تلویزیون، اما اخلاق او نسبت به قبل از صعود به جام جهانی 2014 برزیل خیلی فرق کرده است.

 

وی ادامه داد: روزی که تیم ملی به لبنان باخت به کفاشیان زنگ زدم و به او گفتم که یا مصاحبه نکند یا از کی‌روش حمایت کند. برای او مثال زدم که زمان ریاست دادگان تیم ملی در یک بازی باخت، اما دادگان از برانکو حمایت کرد و تیم ملی به جام‌جهانی رسید. همان وقت کی‌روش، نمازی را به تمرین ما فرستاد و به واسطه او گفت که تنها کسی که اخلاق مربیگری را رعایت کرد من بودم! من هم گفتم که این وظیفه هر همکار است که وقتی تیم ملی نتیجه‌ نمی گیرد به آن کمک کند و از آن حمایت کند.

 

قلعه‌نویی افزود: همه چیز خوب بود، تا این که ناگهان مواضع کی‌روش 180 درجه عوض شد. اگر اکنون بازیکنی بخواهد به اردوی تیم ملی برود از 72 ساعتی که قانونا تیم ملی می‌تواند پیش از هر بازی رسمی بازیکنان را در اختیار بگیرد، بیش از 30 ساعتش در راه می گذرد و در بهترین حالت بازیکن فقط 40 ساعت در خدمت تیم ملی است و این یعنی فقط یک جلسه تمرین پیش از بازی، بنابراین برگزاری اردو به این شکل منسوخ شده است.

 

وی ادامه داد: کی‌روش که گفته است در تدوین قوانین فیفا نقش داشته باید بگوید که در کجای قوانین فیفا گفته شده که بازیکنان در طول مسابقات لیگ باید به اردوی تیم ملی بروند؟ باشگاه‌ها 72 ساعت پیش از روزهای فیفا موظف هستند که بازیکنانشان را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند. ضمن این که مگر بازیکنانی که غیبت شان باعث لغو اردوی آفریقای جنوبی شد در استقلال بودند که من اجازه پیوستنشان را به تیم ملی نداده باشم؟

 

قلعه‌نویی ادامه داد: برگزاری اردو در طول مسابقات منسوخ شده است. این فقط ما نیستیم که این مشکلات را داریم، بلکه در هنگام برگزاری مسابقات علاوه بر کشورهای اروپایی، کشورهای عربی هم بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار نمی‌دهند. لغو اردوی آفریقای جنوبی چه ربطی به قلعه‌نویی دارد؟!

 

سرمربی تیم استقلال با بیان این که مگر تیم ایران تا به حال به جام جهانی نرفته است؟ اظهار کرد: ما پیش از این سه بار به جام جهانی صعود ‌کرده‌ایم. مگر ما بازیکن در اروپا نداشته‌ایم؟ مگر ما مدال المپیکی نداشتیم؟ ایران حتی در مدال‌های المپیک نیز از پرتغال جلوتر بوده است، همه می دانند که کسب هر مدال المپیک چقدر هزینه بر است. این که این آقا ایران را این طور تخریب می‌کنند به هیچ عنوان درست نیست. اگر او این مطالب را یک و نیم سال است که مطرح می‌کند من 10 سال است که این موارد را عنوان می‌کنم که اگر از نظر سخت‌افزاری و امکانات مهیا باشیم می‌توانیم جزو 20 کشور برتر جهان در فوتبال باشیم.

 

او افزود: ما در عرصه های مختلف پیشتاز هستیم. مگر ما در پزشکی پیشرفت‌های قابل توجهی نکرده‌ایم، مگر در هنر اصغر فرهادی را نداریم، مگر دانشمندان ما در عرصه هسته ای پیشرفت نکرده‌اند؟ بسیاری از چهره‌های ایرانی در دنیا همواره افتخارآفرین بوده‌اند.

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاکید بر این که عدم مدیریت و برنامه‌ریزی نباید سبب شود که کارلوس کی‌روش هر حرفی را که می‌خواهد بزند، گفت: ایران جزو بهترین‌های دنیا است. البته در این میان بودند کسانی که قلم می‌زدند تا ایران و ایرانی را تخریب کنند.

 

قلعه‌نویی ادامه داد: احترام باید دو طرفه باشد، آقای کی‌روش مربی بزرگی است. ما هم به خاطر رفتن به جام جهانی خوشحال هستیم. اما آیا این داستان‌ها تقصیر قلعه‌نویی است؟

 

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با مطرح کردن این سوال که آیا استقلال طرفدار ندارد؟ اظهار کرد: منافع استقلال فقط متعلق به امیر قلعه‌نویی است؟ رتبه‌هایی که کسب می‌کنند فقط متعلق به امیر قلعه‌نویی است؟

 

او در مورد برخی مطالب مطرح شده در مورد فتح‌الله‌زاده نیز گفت: آقای فتح‌الله‌زاده زحمات زیادی را برای باشگاه کشیده است و این درست نیست که به او حمله کنیم. اگر به امیر قلعه‌نویی حمله کنند مشکلی ندارد، چون من جواب آنها را می‌دهم. "من بچه نازی آبادم. ما نازی‌آبادی‌ها عادت نداریم کم بیاوریم."

 

سرمربی تیم استقلال پاسخ به سوالی در مورد این که آیا بازی ایران و کره جنوبی را تماشا کرده است یا خیر؟ گفت: من همیشه ساعت 11 شب می‌خوابم و شش صبح بیدار می شوم. هنگام بازی تیم ملی با کره جنوبی من در آمریکا بودم و این بازی حدودا ساعت سه و نیم یا چهار و نیم به وقت آمریکا بود و من با آن که سحرخیز هستم، ولی عادت به شب زنده داری ندارم.

 

4141

کد N97928

وبگردی