آفتاب

فتح الله زاده:کروش دشمن استقلال نیست و ما هم به او راحت تر از تیم های عربی بازیکن می دهیم

فتح الله زاده:کروش دشمن استقلال نیست و ما هم به او راحت تر از تیم های عربی بازیکن می دهیم

علی فتح الله زاده می گوید هیچ وقت خودش را روبروی کارلوس کروش قرار نداده و اصلا اعتقاد ندارد که جدایی ملی پوشان توطئه ای است که از سوی سرمربی تیم ملی برنامه ریزی شده باشد.

 

علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال در گفت و گو با خبرآنلاین ؛ از برداشت هایی می گوید که صحبت هایش در خبرورزشی به همراه داشته است . او که تمام پنجشنبه شب را به دلیل فشار خون بالا تحت مراقبت های پزشکی بوده است ، می گوید آماده رفتن است ، البته این فصل را هم اول قهرمان می شود و بعد راهش را می کشد و می رود.

*حاج آقا چه خبر از قلم بدست های مزدور؟

بیا. معلوم است باز مصاحبه مرا نخواندید و زنگ زدید حرص مرا در بیاورید. من کی گفته ام قلم بدست مزدور؟ اصلا حساب آن 10 نفری که من می گویم از خبرنگاران ورزشی جداست. مثل اینکه یادتان رفته که خود من یک خبرنگار ورزشی هستم.

* ولی این دشمنانی که مدام آنها را تهدید می کنید ، اصلا از خود شما حکم دارند و همین حالا هم کنار شما هستند؟

باشند. کم ایرانی داشتید که به کشور خیانت کردند؟ بله این ها از من حکم دارند و خیلی های شان هم کنار من هستند اما توطئه می کنند اما این بحث جایش در رسانه ها نیست. ما باید به محکمه برویم و قانون بین مان حکم کند که چطور عده ای برای منافع شخصی شان به تیم خیانت می کنند.

*اما حرف های شما و همکاران تان در تیم انگشت اتهام را به سمت کروش گرفته است؟

اصلا درک نمی کنم چرا این حرف را می زنید؟ من کجا گفتم که کروش؟ چه کسی در فوتبال ایران از سرمربی تیم ملی جایگاهش بالاتر است؟ من همیشه برای آقای کروش به عنوان سرمربی تیم ملی احترام قائل هستم حتی اگر عقایدمان با هم در تضاد باشد. این حق ماست که بازیکن مان را در زمان هایی غیر از اردوهای رسمی به تیم ملی بدهیم یا ندهیم. بعد نمی شود که بخواهند با تحکم بگویند بازیکنت را می خواهیم. مثل این است که از یکی بخواهی قرض بگیری ، تازه بخواهی کتکش هم بزنی. یک عده ای حامی سرمربی تیم ملی هستند که اصلا نمی شنوند ما چه می گوییم و به ما حمله می کنند. این قطعا موافق نظر آقای کروش که یک مربی کاملا حرفه ای است هم نیست.

*اما مصاحبه های اخیر اعضای هیات مدیره ، سرمربی استقلال و حالا خود شما.

آنها باید خودشان پاسخگوی نظرشان باشند اما هیچ جا را گیر نمی آورید که من در حرف هایم گفته باشم کروش به بازیکنان تیم من گفته از استقلال جدا بشوند. اصلا هم به این حرف باور ندارم. چطور ممکن است او این کار را بکند. هر کدام از این بچه هایی که رفتند ، پول خوبی گرفتند و رفتند. شاید هم حق داشتند اما الان دیگر تا پایان لیگ های شان نمی توانند به تیم ملی بیایند. قطعا کروش می داند که از من خیلی بهتر می تواند بازیکن بگیرد تا از تیم های عربی. پس چرا باید کاری بکند که برنامه های خودش به هم بریزد. اینکه عضو هیات مدیره یا اعضای کادرفنی ما چیزی گفته اند را خودشان باید جواب بدهند اما من هیچ وقت بر این باور نیستم که توطئه ای از سوی کادرفنی تیم ملی علیه ما شده باشد. چون این کار اصلا به نفع آنها هم نیست.

*خلاصه حرف های تان باعث دلخوری آقای کفاشیان هم شده. او گفته اگر پول این بازیکن ها را می دادید ، امکان نداشت که از تیم تان بروند؟

ببخشید شما ببینید چه بازیکنانی از تیم ما رفتند؟ پژمان منتظری تمام پول قراردادش را از ما گرفته و رفته است.

*یعنی 850 میلیون تومان را گرفته؟

الان رقم دقیقش را نمی دانم اما او هرچه قراردادش بوده را گرفته است.  ولی باز هم او می رود. چرا می رود چون وقتی می بیند اگر برود می تواند چند برابر پول بگیرد ، آخرش هم هیچ کس به او نمی گوید چرا از بیت المال پول گرفتی ، معلوم است که می رود. الان پولش را از بیت الخارج گرفته و منت هیچ رسانه ای هم روی سرش نیست.

*ولی مثلا نکونام که پولش را کامل نگرفته بود.

بقیه بچه ها مگر چقدر گرفتند؟ آنها از جواد کمتر گرفته بودند. اصلا مگر فدراسیون فوتبال پول ما را داده است؟ الان به آقای تاج که می گویی ، می گوید استقلال 1میلیارد و 200 میلیون به سازمان لیگ بدهی دارد. ما کجا به آنها بدهی داریم؟ رفته اند برای خودشان گیت بلیت الکترونیکی آوردند ، اصلا به ما نگفتند بعد قسطش را انداختند گردن ما. به زور که نمی شود. اصلا مگر از ما پرسیدید که رفتید این کار را کردید که الان ما باید پولش را بدهیم؟ خود فدراسیون که پول های ما را نداده یا صدا و سیما که اصلا حق ما را تمام کمال نمی دهد. یا بگذار یک مثال دیگر بزنم برایت . من 12 سال قبل از درآمدزایی پیامکی گفتم ، همه به ما خندیدند . الان همین طرح دارد اجرا می شود. ما می توانیم سالی 5 میلیارد درآمد داشته باشیم. تا شروع کردیم. 10 جا از ما باج می خواهند. من حرف دلم را به چه کسی بزنم؟ گفتم این 8 بازی را هم می مانم و بعدش می روم کنار تا از ما بهتران بیایند ببینم چه کار می کنند اما این هم رسمش نیست که کسی را مظلوم گیربیاورند و بالا و پاین کارش را بکوبند بدون اینکه فرصت دفاع از خود را داشته باشد. الان رویانیان رفت. من هم آخر فصل می روم ولی بعد همه شاهد هستیم چه اتفاقاتی می افتد.

4141

 

 

کد N77665

وبگردی