آفتاب

با اشاره به میزبانی ایران؛

ظهرابی: از رقبای اصلی عقب افتاده‌ایم/ باید فکری برای تمرینات کرد

ظهرابی: از رقبای اصلی عقب افتاده‌ایم/ باید فکری برای تمرینات کرد

سرمربی تیم هندبال جوانان ایران معتقد است به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی آسیا و تعطیلی تمرینات و اردوها از رقبای اصلی خود عقب افتاده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، هفدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا قرار است مهرماه سال جاری به میزبانی شهر شیراز در کشورمان برگزار شود.

امتیاز میزبانی این رویداد که پس از شش سال با تلاش مسئولین فدراسیون وقت از کنفدراسیون هندبال آسیا دریافت شد به دلیل شیوع بیماری کرونا با چند ماه تعویق برگزار خواهد شد. اما با وجود مشخص شدن زمان برگزاری این رویداد اما و اگرهای بسیاری برای برگزاری آن وجود دارد اینکه آیا شیوع بیماری کرونا تا آن زمان مهار خواهد شد یا خیر؟، چه کشورهایی در آن حاضر خواهند شد و تکلیف برپایی اردوهایی که مدتهاست به تعویق افتاده و ورزشکاران کشور میزبان بلاتکلیف هستند چه می‌شود؟

مسعود ظهرابی سرمربی تیم ملی هندبال جوانان کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت شروع اردوهای تمرینی تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در شیراز، گفت: ما لیستی از بازیکنان را به فدراسیون ارائه داده‌ایم تا اگر شرایط مهیا شده و مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت و وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی صادر شود تیم بتواند به مدت ۹ روز از ۲۱ تا ۳۰ خرداد ماه در تهران و پس از مدتها یک اردوی تدارکاتی داشته باشد.

وی افزود: متأسفانه در این چند روز دوباره آمار کرونا در ایران بالا رفته است و وزارت خانه گفته‌اند دست نگه دارید و شاید این مسئله باعث تصمیمات جدیدی برای شروع اردوها و مسابقات ورزشی شود. ما برای برگزاری اردوها و مسابقات پیش بینی‌های و تمهیدات لازم را انجام داده ایم تا بتوانیم اردوها را شروع کنیم چرا که ما میزبان هستیم و باید اردوها را شروع کنیم.

سرمربی تیم ملی هندبال جوانان کشورمان با اشاره به اینکه ما به عنوان میزبان مسابقات هنوز تمرینات خود را شروع نکرده‌ایم، خاطرنشان کرد: ما مد نظرمان این است که اگر نتوانستیم در تهران اردو برپا کنیم تمرینات را در جای دیگری اردوها شروع کرده و در شهرهای سفید که شرایط بهتر باشد تمرین کنیم. متأسفانه اکثر رقبای اصلی ما تمرینات خود را آغاز کرده‌اند. کویت و چند کشور باقی مانده‌اند و ما هم با توجه به اینکه میزبان هستیم باید فکری برای این مسئله داشته باشیم.

وی در مورد تعداد بازیکنان دعوت شده به اردو هم گفت: ما در هر پست سه نفر و چهار نفر دروازه بان و چند بازیکن دفاعی و تعداد ۸ نفر را به اردوی نهایی دعوت کرده‌ایم و امیدواریم با برگزاری این اردو تکلیف نفرات نهایی مشخص شود.

ظهرابی در مورد قرعه کشی و مشخص شدن رقبا هم بیان کرد: هنوز قرعه کشی مسابقات انجام نشده و رقبای هم گروه ما مشخص نشده‌اند. ما میزبان هستیم و احتمالاً قرعه کشی مسابقات بعد از بازدید مسئولین کنفدراسیون هندبال آسیا از محل برگزاری این مسابقات انجام خواهد شد.
کد خبر
کد N2411546

اخبار مرتبط

تازه های خبری