آفتاب

نقد کتاب «مرغ سحر، خاطرات پروانه بهار»

نقد کتاب «مرغ سحر، خاطرات پروانه بهار»

نشست نقد کتاب «مرغ سحر، خاطرات پروانه بهار» به صورت مجازی برگزار می‌شود.به گزارش ایسنا،  این نشست در روز سه‌شنبه، ۲۰خرداد  از ساعت ۱۵ با حضور چهرزاد بهار (فرزند ملک‌الشعرای بهار)، کامیار عابدی و علی‌اصغر محمدخانی به صورت مجازی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: به‌تازگی کتاب «مرغ سحر، خاطرات پروانه بهار» به همت انتشارات جهان کتاب منتشر شده است. «مرغ سحر» داستان سفر پروانه بهار، دختر جوانی است که در خانه‌ پدری فرهیخته و ظلم‌ستیز (محمدتقی بهار) و مادری توانا (سودابه صفدری) دیده به جهان می‌گشاید. به دلیل بیماری هولناک پدر، پروانه این مجال را می‌یابد که همراه او به سفر برود و جهان خارج از مرزهای ایران را کشف کند. در مرحله‌ اول کتاب، این سفر محدود به اروپاست و عمدتا به منظور درمان پدر صورت می‌گیرد. به نگرشی دیگر، می‌شود «مرغ سحر» را اساسا ماجرای سفر درونی این دختر جوان دانست که از جغرافیای بیرون بهره می‌گیرد تا جهان درون را بسازد و آن را به شهری روشن و پرحرکت بدل کند.
کتاب «مرغ سحر» در 14 بخش به روابط خانوادگی ملک‌الشعرای بهار، اوضاع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دوران بهار و شیوه‌های تعامل بهار با فرزندانش می‌پردازد و به نقش بهار که پل فرهنگی میان فرهنگ مذهبی، ملی و متجدد ایران بود اشاره می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به صورت زنده پیگیری کنند.
کد N2409753

اخبار مرتبط

تازه های خبری