آفتاب

سود پرورش بلدرچین

سود پرورش بلدرچین

سود پرورش بلدرچین : مطمئنا تا به حال در رابطه با سود پرورش برخی پرندگان از جمله بلدرچین شنیده اید و شاید هم دیده اید که برخی به درآمد های خوبی در این صنعت رسید هاند. اما برای رسیدن به درآمد مطلوب و افزایش سوددهی و بازده در پرورش بلدرچین چه اقداماتی را باید انجام دهید؟

 بلدرچین پرنده ای با اندام ریز است که طول عمر زیادی هم ندارد و سریع به بلوغ می رسد. یک جوجه بلدرچین در طول 40 تا 50 روز بالغ می شود و آماده تولید و جفت گیری برای تولید تخم نطفه دار و خوراکی است. از این نکته می توان دریافت که بازگشت سرمایه شما پس از مدت کوتاهی اتفاق خواهد افتاد و سریع به درآمد می رسید.

نکات مهم در پرورش بلدرچین با سوددهی بالا


در ابتدا باید مشخص کنید که می خواهد بلدرچین گوشتی با تخمی پرورش دهید. برای شروع کار به یک مکان مناسب که دارای سیستم تهویه و گرما و سرماست نیاز دارید. برای گرمایش از هیتر و برای سرما از کولر های آبی می توانید بهره ببرید. اگر مساحت مکانی که در اختیار دارید و قصد پرورش به تعداد بالا را دارید باید از قفس استفاده کنید چرا که می توانید ان ها را روی هم بگذارید. ( ضمنا برای پرورش بلدرچین گوشتی نیازی به قفس نمی باشد و می توانید بر روی کف سالن پرورش دهید )
جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با قفس بلدرچین می توانید به فروشگاه اینترنتی دی کیو شاپ مراجعه نمایید.

نقش قفس های مکانیزه در پرورش بلدرچین


فرض کنید میخواهید 2000 بلدرچین را پرورش دهید. هزینه مکانی که دارید ماهانه 2 میلیون تومان در نظر بگیرید. به یک سیستم تهویه نیاز دارید که حداقل 2 میلیون خرج دارد. اگر در منطقه معتدل کار می کنید نیازی به سیستم های گرمایشی و سرمایشی ندارد در غیر این صورت هزینه آن ها را هم حساب کنید. ( مثلا یک کولر آبی 2 میلیون و یک هیتر برقی را 4 میلیون در نظر بگیرید.)  هزینه خرید و نصب قفس مکانیزه برای بلدرچین های تخم گذار حدود 10 میلیون در نظر بگیرید. جمع هزینه هایی که تا به اینجا متحمل شده اید ، 20 میلیون تومان است.
از دو راه می توانید کار خود را شروع کنید 1. یک دستگاه جوجه کشی از شرکت مطمئن و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش متعهد بخرید و با درصد بازده بالا تخم ها را به جوجه تبدیل کنید. قیمت یک دستگاه خوب را 8 میلیون در نظر بگیرید.2.  یا اینکه جوجه را زنده بخرید. اگر هر بلدرچین بالغ را 4 هزار تومان در نظر بگیریم. خرید 2000 عدد هزینه ای معادل 8 میلیون تومان را در بر می گیرد. (  هزینه های متحمل شده تا به اینجا 28 میلیون )
حال اگر تخم خریدید و خواستید جوجه کشی کنید تا 42 روز باید تا بالغ شدن آن ها صبر کنید در طی این مدت طبق جدول زیر باید به آنها غذا بدهید.  


    هفته  


    میزان دان مصرفی در هفته  


    وزن بلدرچین  


    اول  


    ۶۰ گرم  


    ۸ گرم  


    دوم  


    ۹۵ گرم  


    ۵۲ گرم  


    سوم  


    ۱۰۰ گرم  


    ۱۰۲ گرم  


    چهارم  


    ۱۱۰ گرم  


    ۱۴۴ گرم  


    پنجم  


    ۱۱۵ گرم  


    ۱۹۶ گرم  


    ششم  


    ۱۲۵ گرم  


    ۲۳۶ گرم  


    مجموع  


    ۶۰۵ گرم  


    –  

 با این حساب که قیمت هر کیلو دان بلدرچین 4000 تومان می باشد. هر بلدرچین تا زمان بلوغ نیاز به ۶۰۵ گرم دان دارد. پس هزینه پرورش یک بلدرچین بالغ برای شما 2400 تومان خواهد بود ولی اگر بخواهید یک بلدرچین بالغ خریداری کنید، هر کدام حداقل 4000 تومان هزینه خواهد داشت.
طبق محاسبات انجام شده، قیمت تمام شده هر تخم بلدرچین 350 تومان می باشد. هزینه ها شامل: دان مصرفی، هزینه آب و برق و هزینه بسته بندی و…
می توانید هر تخم را در بازار 500 تومان بفروشید و هر بلدرچین را 4000 هزار تومان.
هزینه ثابتی که تا به اینجای کار کرده اید 28 میلیون تومان بوده و هزینه های متغیر نیز شامل آب و برق و بسته بندی و ...می شود که با احتساب کل این هزینه ها خرج هر تخم بلدرچین برای شما 350 تومان و هر بلدرچین بالغ حدود 2500 تومان هزینه شده است.
2000 بلدرچین که هر کدام هفته ای 4 عدد تخم می گذارند ماهانه 32000 تخم را می دهند که اگر از هر کدام 150 تومان سود ببرید میشود 4800000 هزار تومان . در صورت فروش بلدرچین گوشتی هم اگر سود خود را 1500 تومان در نظر بگیرید حدود 3 میلیون تومان در خواهید آورد

خرید دستگاه جوجه کشی بلدرچین


دی کیو شاپ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه های جوجه کشی کشور مفتخر است که در سال جهش تولید توانسته به قشر تولید کنندگان کشور در زمینه پرورش بلدرچین و دیگر پرندگان خدمات خود را ارائه دهد. شما می توانید برای خرید انواع دستگاه های حرفه ای جوجه کشی به وب سایت دی کیو شاپ مراجعه کنید و برای خرید بهتر و با خدمات متعهد با ما تماس حاصل فرمایید.

کد N2409695

اخبار مرتبط

تازه های خبری