آفتاب

مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان دارای تمدنی کهن در منطقه قفقاز به پایتختی تفلیس می باشد و یکی از دلایل انتخاب این کشور از سوی ایرانیان، هزینه های بسیار پایین اقامت و زندگی در این کشور می باشد و حتی میتوان این کشور را پلی به سوی کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا دانست.

شهروندان 98 کشور از سرتاسر دنیا این امکان را دارند تا بدون اخذ ویزا به مدت یک سال وارد این کشور شده و سکونت داشته باشند. اخذ ویزای تحصیلی گرجستان واعزام دانشجو به این کشور و بررسی موارد لازم در خصوص صدور پذیرش از دانشگاه های گرجستان از ضروریات محسوب می گردد، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در همین باب برای متقاضیان می باشیم.

ویزای تحصیلی گرجستان


اقامت گرجستان دارای روش های مختلفی می باشد که یکی از این روش ها ویزای تحصیلی گرجستان می باشد که یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به کشور انگلستان نیز شناخته شده است که در این راستا متقاضیان با اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی آموزش زبان و یا دانشگاه ها به همراه ترجمه مدارک هویتی، ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل، بیمه نامه و ... را به سفارت گرجستان در کشور خودش ارائه دهد، مجوز اقامت توسط اداره ثبت أحوال در یک بازه زمانی 30 روزه پس از تکمیل تمامی مدارک و ارسال آن به افراد اعطا می شود.

از مزایای ویزای تحصیلی گرجستان میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

• نظام آموزشی منطبق بر سیستم نظام آموزشی کشورهای اروپایی

• هزینه های مقرون به صرفه زندگی و تحصیل

• فرآیند بسیار آسان برای اخذ پذیرش و ویزا برای ایرانیان

• امکان سفر به کشورهای اروپایی بعد از فارغ التحصیلی

• امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک آیلتس با امکان گذراندن دوره های زبان در گرجستان

• بین المللی بودن دانشگاه کشور گرجستان

اعزام دانشجو به گرجستان


از جمله افرادی که نیازمند اخذ ویزای تحصیلی گرجستان و همچنین اعزام دانشجو به این کشور هستند را میتوان به سه دسته تقسیم کرد:

1- دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور را دارند.

2- متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری و همچنین راه اندازی کسب و کار در کشور گرجستان را دارند.

3- افرادی که به منظور شرکت در کنفرانس و سمینار های علمی و پژوهشی و سایر فعالیت های آموزشی را دارند.


طبق آمار بررسی شده اعزام دانشجو به گرجستان بیشتر در رشته های زیر اتفاق افتاده که این رشته های عبارت اند از:

• تحصیل در رشته پزشکی MBBS به مدت 6 سال

• تحصیل در رشته دندانپزشکی BDS به مدت 5 سال

• تحصیل در رشته داروسازی Pharm  به مدت 4 سال

• تحصیل در رشته فیزیوتراپی به مدت 4 سال

• تحصیل در رشته های مدیریت در مقطع کارشناسی BBA و یا کارشناسی ارشد MBA


به طور کلی دو دسته دانشگاه در کشور گرجستان برای اعزام دانشجو به این کشور وجود دارد، الف) دانشگاه های دولتی ب)دانشگاه های خصوصی

که در واقع بیشترین ظرفیت دانشگاه های دولتی و رایگان برای خود اتباع گرجی می باشد و دانشجویان خارجی برای تحصیل در گرجستان مستلزم پرداخت شهریه هستند و دروس در دانشگاه های کشور گرجستان به هر دو زبان انگلیسی و گرجی ارائه می شود که البته در برخی دانشگاه های بعضی رشته ها به صورت محدود به زبان روسی نیز تدریس می شود.

اعزام دانشجو در مقاطع آموزش زبان برای اخذ مدرک زبان آیلتس به این صورت هست که افراد میتوانند از دانشگاه ها پذیرش مشروط گرفته و در دوره های زبان درابتدا شرکت کرده و پس از اخذ مدرک آیلتس واحد اصلی رشته دانشگاه را شروع کنند، که باید دقت شود دانشجویان نیازمند آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی و آیلتس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس 7 برای مقاطع دکترا به بالا خواهند بود.

در حین تحصیل دانشجویان اجازه کار به مدت نیمه وقت را بین 20 الی  30 ساعت در هفته خواهند داشت و سپس بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند به یافتن شغل به صورت تمام وقت باشند تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار گرجستان تبدیل کنند.

ویزای کاری گرجستان

به دلیل اینکه اقتصاد گرجستان در حال رشد است و جذب سرمایه گذار خارجی این روزها بسیار زیاد شده است و همچنین هزینه های زندگی در این کشور کم می باشد، درخواست اخذ ویزای کاری گرجستان از سوی افراد خارجی بالا رفته است.

واردات کشور گرجستان و صنایع کشاورزی و معدن نقش به سزایی در گردش اقتصادی کشور گرجستان دارد.

برای اخذ ویزای کار گرجستان افراد در ابتدا باید یک مجوز کار همراه با دعوت نامه از سوی یک کارفرمای گرجستانی را داشته باشند اما به دلیل اینکه همه کشورها مانند گرجستا برای استخدام یک فرصت شغلی، قانون حمایت از نیروی کار داخلی را دارند در نتیجه اگر فردی در خود کشور گرجستان نباشد به راحتی نمی تواند از راه دور دعوت نامه کاری از سوی یک گرجی داشته باشد که در این راستا مدارکی زیر نیاز است:

• مدارک هویتی معتبر مانند پاسپورت و شناسنامه

• دعوت نامه کاری انگلیسی ازسوی کارفرمای گرجی

• دو قطعه عکس

• رسید پرداخت مالیاتی

• مدارک مالی

• انگیزه نامه دلیل اقامت در گرجستان


برای صاحبان کسب و کاری که قصد گشایش شرکت و راه اندازی کسب و کار در گرجستان را نیز دارند نیز اخذ ویزای کاری گرجستان پیشنهاد میشود زیرا این ویزا هم برای افرادی که قصد استارت آپ و هم شغل آزاد در گرجستان را دارند راه حلی خوبی می باشد.

در مقاله بالا سعی بر این شد تا با راه های پر مخاطب مهاجرت به گرجستان مانند تحصیل و کار صحبت شود برای دانش از مدارک دقیق و اطلاعات به روز سفارت ها با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط بشاید.
کد N2407700

اخبار مرتبط

تازه های خبری