آفتاب

تفاوت پی اس ووچر و ارزهای دیجیتال

تفاوت پی اس ووچر و ارزهای دیجیتال

امروز هر کسی که به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارد با ارزهای دییجیتال آشنایی دارد یا حداقل می داند که کارکرد این ارزها چیست و در بدترین حالت اسم ارزهای دیجیتال به گوشش خورده است. اما چند نفر را اطراف خود می شناسید که نام پی اس ووچر ( Premium Voucher ) را شنیده باشد و بداند این عبارت به چه معنی است؟

پی اس ووچر که اسامی مختلفی از جمله کد فوچرز، پی اس ووچر و پرمیوم ووچر دارد چیزی مانند یک کارت کوپن است که بر اساس کد آن می توانید خرید خود را انجام دهید. اما به هر حال پی اس ووچر مفهومی است که به دنیای مجازی مربوط است و همین یک ویژگی مشترک با ارزهای دیجیتال کافی است تا هر دو این ها را در یک کفه ترازو قرار دهیم.

اما واقعیت این است که پی اس ووچر نه تنها با ارزهای دیجیتال که حتی با پرفکت مانی به عنوان ای-ووچر تفاوت های زیادی دارد و به جز دیجیتالی بودن و ویژگی های مالی، هیچ شباهت عمده دیگری بین آنها وجود ندارد.
اگر بخواهیم عینیت پی اس ووچر، ارز دیجیتال و پرفکت مانی را در دنیای واقعی بیان کنیم، ارز دیجیتال چیزی شبیه به طلا می باشد، پرفکت مانی به عنوان یک چک رمزدار می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و پی اس ووچر یک بن یا کوپن محسوب می شود.
این تفاوت ها در ابتدا دید ما را نسبت به پی اس ووچر خراب می کند. چرا که همه ما دوست داریم صاحب طلا در دنیای واقعی باشیم تا یک برگ کوپن. اما وقتی بیشتر به عمق داستان نگاه میکنیم، متوجه میشویم که هرچیزی در جای خودش می تواند مفید و قابل استفاده باشد. مطمئن باشید اگر همانقدر که الان فکر می کنید پی اس ووچر بی استفاده بود، دنیای اقتصاد خیلی بیش از این ها مهم انقراض آن را میزد. مهمترین دلیلی که پی اس ووچر همچنان پابرجاست و سهمی در دنیای اقتصاد دارد این است که این واحد مبادلاتی سریع ترین و آسان ترین راه به عنوان یک واسطه موقتی در خرید محسوب می شود، اتفاقی که کمتر در دو گزینه دیگر با آن روبرو می شویم.

________________________________________

طلا یا کوپن، مسئله این است!


________________________________________
اولین و مهمترین تفاوت ارز دیجیتال با پریمیوم ووچرز یا همان پی اس ووچر در این است که ارزهای دیجیتال یک سری سهام مالی هستند. بنابراین تمام ویژگی هایی که از یک سهم در بورس می توان انتظار داشت در آن وجود دارد. از جمله، سود، ضرر و خرید و فروش آن.

اما در پریمیوم ووچرز به هیچ عنوان با همچنین ویژگی هایی روبرو نیستیم. شما تنها با پرداخت مبلغی، اعتباری خریداری می کنید. این اعتبار تا زمان داشتن آن کد پریمیوم ووچرز پابرجا خواهد بود و هیچ سود و ضرری به آن وارد نمی شود. در واقع شما در خرید ارز دیجیتال به آن به چشم سرمایه گذاری نگاه می کنید اما در خرید یک پریمیوم ووچرز به آن تنها به دید یک واسطه مالی و یک کپن نگاه می کنید.
اما در دنیایی که همه به دنبال طلا هستند، آیا منطقی است که کوپن بخریم؟

برای پاسخ به این سوال کافی است به یک سوال دیگر پاسخ بدهید. آیا برای خرید یک پاکت شیر از بقالی محل، طلا با خود حمل می کنید و طلا را به فروشنده می دهید؟ کمی خنده دار نیست که برای یک شیر، طلا به عنوان واسطه مالی محسوب شود؟
داستان پریمیوم ووچرز و ارز دیجیتال نیز همین است. گاهی ما به پاکت شیر نیاز داریم، اما نه امکان این است که از ارز دیجیتال خود استفاده کنیم و نه منطقی است که بخواهیم همچین کاری بکنیم. اینجاست که پریمیوم ووچرز منطقی ترین راه حل می تواند باشد. از طرفی شما همیشه به ماشین و خانه و دیگر اجناس با قیمت های فوق العاده بالا نیاز ندارید. اصولا یک بار خرید این موارد برای تمام زندگی کافی است. اما همیشه به شیر، ماست،سیگار و ... نیاز دارید. بنابراین بهتر است با دیدی بهتر به موضوع پریمیوم ووچرزها نگاه کنیم.

________________________________________

رای آری به پی اس ووچر


________________________________________
بجز موارد گفته شده در بالا، بسیاری هستند که هنوز به ارزهای دیجیتال اعتماد ندارند و دوست ندارند سرمایه خود را وارد یک دنیای ریسک دار بکنند. هرچند احتمال ضرر آن کم باشد و سود بالایی داشته باشد. از طرفی بسیاری از مردم با ساز و کار ارزهای دیجیتال آشنا نیستند و نمی دانند که چگونه باید از آن استفاده کنند.

آیا این افراد به جرم داشتن همچنین تفکری و نداشتن توانایی لازم برای استفاده از ارزهای دیجیتال محکوم به انزوا از مبادلات بین المللی هستند؟
مسلما نه. دنیای اقتصاد به هیچ عنوان دوست ندارد هیچ مشتری را از دست بدهد. از این رو پی اس ووچر را به عنوان یک راه حل راحت و آسان و بدون ریسک در اختیار مشتریان خود گذاشته است.

از آنجایی که یک سر پی اس ووچر در دنیای واقعی است ( خرید پرمیوم ووچر یا فروش آن ) اعتماد به آن بیشتر است. چیزی به شکل عینی ( کد فوچرز ) در دستان شما قرار دارد. همین مسئله عینی بودن باعث می شود که افراد بسیاری برای مبادلات بین المللی خود به آن اعتماد و از آن استفاده کنند.
منبع: کوینی فا
کد N2407437

اخبار مرتبط

تازه های خبری