آفتاب

اگر مشکلی برای ساختمان پیش آید و نیاز به تعمیرات داشته باشیم چه کاری باید انجام داد؟

 اگر مشکلی برای ساختمان پیش آید و نیاز به تعمیرات داشته باشیم چه کاری باید انجام داد؟

انجام دادن تعمیرات ساختمانی بخاطر راحتی افراد و حفظ کردن امنیت در ساختمان می باشد، همیشه این تعمیرات از مشکلات کوچک مانند ترک خوردن، شکستگی کاشی و... به وجود آمده، ولی در زمانی که این تعمیرات به موقع انجام نشود می تواند مشکلات بزرگتری را پیش آورد، و در کنار این مشکلات هزینه ی تعمیرات قابل توجه تر خواهد بود.

سیستم های الکتریکی، شبکه ی فاضلاب و لوله کشی در ساختمان زمانی ممکن است به تعمیرات نیاز داشته باشد، اگر تعمیرات در زمان مناسب و با استفاده از افراد ماهر باشد گارانتی برای طول عمر ساختمان و سلامت آن می باشد.
لوله کشی ساختمان:
در ساخت ساختمان از ضروری ترین اقدامات، لوله کشی آن است که باید به درستی انجام داده شود، برای این عملیات مهم ترین کار رعایت کردن نکات فنی است، مشکلاتی که در سیستم لوله کشی همیشه با باز کردن لوله برطرف نمیشود، ممکن است برای رفع این مشکل از لوله کش تقاضای کمک کرد، گاهی به بازسازی لوله کشی ساختمان اهمیتی نداده که باعث صدمه و آسیب در قسمت های دیگر ساختمان می شود، مهم ترین قسمت لوله کشی، به صورت اصولی انجام دادن آن می باشد، رعایت نکات بهداشتی در انجام لوله کشی آب و فاضلاب در مرحله ی ابتدایی قرار دارد.
از نکات مهم لوله کشی که حائز اهمیت است خوردگی لوله هاست، استفاده کردن از لوله های آهنی باعث شده که عمل خوردگی بیشتر مشاهده شود، و در طول زمان خود را نشان دهد، و مشکلات جدی را پیش آورد، بنابراین استفاده از لوله های پلیمری قابل اعتماد تر می باشد.
نکته ی دیگر در نظر گرفتن شیب بندی در لوله هاست، رعایت این اصول بیشتر در زمینه ی لوله های فاضلاب است، زمان توزیع آب باید منبع بالاتر از محل باشد، به همین منظور همه ی لوله ها یک شیبی در دل خود دارند، در لوله های فاضلاب این اصول باید رعایت شود، وجود این شیب در لوله ها باعث شده از احتمال گرفتگی لوله های فاضلاب جلوگیری شود، ولی این شیب نباید بیش از حد مجازش باشد.
از موارد دیگر بسیار مهم نشتی لوله ها این است که باید بهترین کیفیت در لوله ها و اتصالات باشد، ممکن است که هزینه ی بیشتری را در زمان لوله کشی ساختمان متحمل شوید ولی در عوض کیفیت لوله ها می تواند از مشکلات نشتی در آینده جلو گیری کند.
قرار گرفتن لوله ها باید در مکانی مناسب انجام شود، باید به این نکته توجه کرد که لوله ها در سطح زمین قرار بگیرد و نه در عمق زمین، که فشار خاک زیادی لوله ها و یا دسترسی به لوله ها برای تعمیرات مشکل ساز نباشد.
یکی از علل ایجاد نم و رطوبت ممکن است در تاسیسات لوله کشی ساختمانی مشکل است.
تشخیص ترکیدگی لوله ها:
گاهی ممکن است که نشتی لوله ها در حد قابل توجهی که مشاهده شود نباشد، وجود نم دیوارها از نشانه های بارز ترکیدگی در لوله هاست، زمانی که در دیوار، سقف و کف ساختمان نشانه ای از نم باشد و یا اینکه گچ آن فرو بریزد، در قدم اول باید لوله های اطراف محل نم زدگی را چک کرد.
از دلایل قابل توجه ترکیدگی و نم، مسدود شدن لوله ها، فرسودگی لوله ها و آسیب فیزیکی می باشد، استفاده ی بیش از حد از حلال های گرفتگی لوله، یخ زدگی لوله ها، استفاده نکردن از جنس مرغوب در سیستم لوله کشی ساختمان می باشد.
کار تشخیص ترکیدگی از عهده ی هر کسی بر نمی آید، بنابراین باید برای تشخیص ترکیدگی لوله ها از متخصصین کمک گرفت، تا عملیات در زمان کوتاه تر و به صورت حرفه ایی انجام شود و گرنه استفاده کردن از افراد کم تجربه باعث شده کار از آنی که هست بدتر شود و به درستی انجام نشود.
اگر در زمان نشتی از دستگاه های نشت یاب استفاده کنید به راحتی می توانید رفع مشکل نمایید، حرکت آب باعث تولید امواج صوتی شده و در زمان ترکیدگی لوله، آب با شدت از لوله خارج می شود و ارتعاش ایجاد کرده، و با وجود دستگاه نشت یاب می توان نشتی را ردیابی کرد و در پی آن مشکل نم و رطوبت را به زودی برطرف کرد، نشت یابی لوله با دستگاه الو نشت یاب به بهترین شکل ممکن نشت یابی لوله شما را انجام میدهد و در کمترین زمان مشکل ترکیدگی لوله شما را حل خواهد کرد.
عایق کاری مناسب در پشت بام و همچنین سرویس های بهداشتی از جمله کارهایی است که می توان از وجود نم و رطوبت جلوگیری کرد، بهترین راه جلو گیری از رطوبت و نم در زمان ساختمان سازی همه ی موارد را رعایت کرد و از وسایل و مواد مصالح ساختمانی که دارای کیفیت برتر هست استفاده کرد.
از مشکلات عمده وجود نم در ساختمان و راه برطرف آن می باشد، از بهترین کاربرد ها استفاده از دستگاه نشت یابی است که در زمان کمتر و خرابی کمتر را به دنبال دارد، عوامل زیادی در ایجاد نم و رطوبت دست دارند ولی اینکه در تشخیص به موقع آن می توان از خسارت جدی به ساختمان می توان جلوگیری کرد.
رفع نم و تشخیص آن از رایج ترین و پر دردسرترین کارهاست، بیشترین نم در قسمت آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است، زیرا در این قسمت ساختمان از لوله ها و شیر آلات بیشتری برخوردار است.
برای رفع نم باید ابتدا وجود نم را شناسایی کرد و بعد از آن علت و در نهایت برطرف کردن نم و رطوبت می باشد، ابتدا باید محل دقیق نم را شناسایی کرد و با استفاده از دستگاه های پیشرفته سرعت عمل را بالا برد، با انجام اینکار وجود خطا در تشخیص نم و رطوبت را کاهش می دهید.
در بعضی مواقع ساکنین ساختمان ها بدون اطلاعات در مورد نم و سرویس ها اقدام به رفع نم کرده و باعث شده در ساختمان تخریب هایی را به وجود می آورند که نیازی به این کار نبوده، آنها می توانند با کمک گرفتن از دستگاه های نشت یاب از خرابی های بی مورد جلوگیری کنند و با استفاده از بهترین تجهیزات شناسایی محل دقیق نم، بدون هیچ گونه تخریب دست به تعمیر و بازسازی بزنید.
اگر چکه ایی در قسمتی از ساختمان باشد ممکن است از لوله های فاضلاب و یا اینکه از عایق رطوبتی نشتی پیدا کرده باشد و مشکل از عایق رطوبتی و لوله هاست، گاهی هم احتمال دارد که لوله های آب و فاضلاب همسایه ها ترکیدگی داشته باشد و به ساختمان شما نشتی پیدا کرده باشد.
شرکت الو نشت یاب آماده ی انواع خدمات برای از بین بردن رطوبت و نم در ساختمان می باشد و با استفاده از کادر مجرب و ماهر در کمترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کرده، از جمله خدمات الو نشت یاب، تشخیص ترکیدگی در ساختمان، برطرف کردن نم و رطوبت در ساختمان، تخلیه ی چاه، رفع بوی بد در ساختمان می باشد، با تماس با الو نشت یاب، مشکل را سریعاً برطرف کنید، هدف الو نشت یاب ارتقاء هرچه بهتر و بیشتر کیفیت خدماتیست که ارائه می دهد برای تعمیرات منزل خود با شماره 09120521931  تماس بگیرید.


کد N2404665

وبگردی