اتصالات سیم بکسل فولادی و سیم بکسل استیل

اسلینگ سیم بکسل, سیم بکسل استیل , اتصالات سیم بکسل

اتصالات سیم بکسل در گرید های مختلفی تولید می شوند و در سایز های مختلف با قابلیت های لیفتینگ مختلفی تولید و عرضه می شوند.

اغلب اتصالات سیم بکسل چه برای سیم بکسل استیل مورد استفاده قرار گیرند و چه برای سیم بکسل فولادی بصورت مشترک برای زنجیر ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از اتصالات مرتبط با اسلینگ سیم بکسل مانند گوشواره ها خاص بوده و در اتصالات زنجیر مورد استفاده قرار نمی گیرند. به همین ترتیب برخی از اتصالات زنجیر مانند لینک اتصال بصورت مخصوص برای زنجیر مورد استفاده قرار گرفته و در اتصالات سیم بکسل بکار گرفته نمی شوند. اتصالات سیم بکسل نه تنها برای ایجاد اسلینگ های سیم بکسلی بلکه برای ایجاد بسیاری از سازه ها که امروزه تعداد آنها نیز بسیار گسترده شده از سیم بکسل ها مانند نرده های سیم بکسلی، پل های معلق سیم بکسلی و حتی دکوراسیون با سیم بکسل و متعلقات نیز بکار گرفته می شود. در زیر به بررسی بیشتر اتصالات سیم بکسل و گرید های انها می پردازیم.

گرید اتصالات سیم بکسل


اتصالات سیم بکسل در گرید های مختلفی تولید می شوند و در سایز های مختلف با قابلیت های لیفتینگ مختلفی تولید و عرضه می شوند. سیم بکسل استیل که خود اغلب با تنسایل 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع تولید می شود دارای اتصالاتی از جنس استیل می باشد که اغلب با گرید برابری مورد استفاده قرار می گیرند و از این رو اتصالات سیم بکسل استیل نیز از دو گرید 304 و 316 با مشخصات مکانیکی برابر اما خواص شیمیایی مختلفی عرضه می شوند. گرید اتصالات سیم بکسل استیل نیز اغلب برابر با 1570 N/mm2 مربع بوده و شامل انواع قلاب، قلاب گردان، بست سیم بکسل استیل، شگل ساده و شگل تیپ اروپایی استنلس استیل، گوشواره پرس سیم بکسل از جنس استیل، انواع مهارکش های استنلس استیل، حلقه فولادی اسلینگ سیم بکسل و انواع کرپی و کارابین استیل می باشد. برای سیم بکسل فولادی نیز اتصالاتی مشابه در تولید اسلینگ سیم بکسل فولادی با تعداد شاخه های مختلف برای اهداف لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات سیم بکسل فولادی اغلب از گرید G80 تولید می شوند که گریدی مستحکم از فولاد می باشد که حد بالایی از سختی، چقرمگی و تنسایل را بصورت همزمان داشته و در برابر ضربه نیز دارای مقاومت مناسبی می باشد. اهمیت مشخصات مکانیکی اتصالات سیم بکسل با یکدیگر متفاوت می باشد.

آبکاری سطحی اتصالات سیم بکسل فولادی


سیم بکسل های فولادی بر خلاف سیم بکسل های استنلس استیل در تماس با مواد خورنده در طبیعت که تعداد آنها نیز فراوان می باشد دچار زنگ زدگی می شوند. این امر به سبب قابلیت الکترون دهی بالای فولاد بکار گرفته شده در ساختار سیم بکسل فولادی می باشد. از این رو برای سیم بکسل فولادی بر خلاف سیم بکسل استیل آبکاری سطحی به منظور افزایش مقاومت زنگ زدگی در نظر گرفته می شود. دو نوع آبکاری یکی با عمق کمتر (گالوانیزه سرد) و بصورت سطحی و دیگری بصورت عمقی تر با طول عمر بیشتر و قابلیت های مقاومتی بالاتر (سیم بکسل گالوانیزه گرم) برای سیم بکسل ها لحاظ می شود. هر دو نوع آبکاری سیم بکسل ها نیز با عنصر فلزی یکسان یعنی روی Zn که قابلیت بسیار بالایی در انتقال و از دست دادن الکترون دارد صورت می پذیرد. همین نوع آبکاری برای اتصالات سیم بکسل مانند قلاب و شگل و مهارکش ها نیز قابل اعمال می باشد. در اثر آبکاری سطحی سیم بکسل ها است که تماس مستقیم بین قطرات آب با سطح فلز فولادی سیم بکسل برقرار نشده و سیم بکسل در برابر زنگ زدگی محفوظ می ماند.

کد N2402211