آفتاب

معرفی سایت آموزش عکاسی رایگان

معرفی سایت آموزش عکاسی رایگان

عکاسی هنری بسیار جذاب و دوست داشتنی است که علاقمندان زیادی دارد. اما تنها عده کمی هستند که اقدام به یادگیری آن به صورت حرفهای کرده و به موفقیتهای بسیاری دست مییابند. اگر شما هم میخواهید آموزش عکاسی را به صورت حرفهای و البته رایگان پشت سر بگذارید؛ در این مقاله نکاتی را برایتان بیان خواهیم کرد.

مقدمه


عکاسی هنری بسیار جذاب و دوست داشتنی است که علاقمندان زیادی دارد. اما تنها عده کمی هستند که اقدام به یادگیری آن به صورت حرفهای کرده و به موفقیتهای بسیاری دست مییابند. اگر شما هم میخواهید آموزش عکاسی را به صورت حرفهای و البته رایگان پشت سر بگذارید؛ در این مقاله نکاتی را برایتان بیان خواهیم کرد. همچنین به شما سایتی را معرفی میکنیم که بقیه نکات را در آنجا بخوانید. در این سایت همچنین میتوان پروژه آماده افتر افکت و پروژه آماده پریمیر نیز دانلود کرد.

زمینه ای برای عکاسی پیدا کنید


عکاسی را میتوان در زمینههای مختلفی از جمله عکاسی هنری، عکاسی عروسی، عکاسی صنعتی، عکاسی کودکان، عکاسی غذا و... انجام داد. شما باید در ابتدا زمینه مورد علاقه خود را بیابید و آن را دنبال کنید. زمینهای که انتخاب میکنید، میتواند چیزهای زیادی درباره شما به مردم بگوید.


دوربین شما فقط یک دوربین است


درست است که دوربینهای مختلفی وجود دارند که هر یک به اندازهای پیشرفته هستند؛ اما به هر حال تمامی آنها تنها یک دوربین هستند. یک دوربین هر چقدر هم که پیشرفته باشد باز هم به عکاسی نیاز دارد تا تنظیمات را انجام داده، سوژه را انتخاب کند و عکس بگیرد.
فرق زیادی نمیکند که از چه مدل دوربینی استفاده کنید، بلکه یک فرد وقتی به تصویر گرفته شده نگاه میکند؛ تنها درباره اینکه این تصویر خوب یا بد است قضاوت خواهد کرد نه اینکه ابزار گرفتن این تصویر چه بوده است. اصول عکاسی با سالهای گذشته فرق چندانی نداشتهاند و یک عکس خوب به یک عکاس خوب نیاز دارد.

ترکیب را بیاموزید


آموزش عکاسی تنها به این معنا نیست که چطور سوژه خود را در یک فریم جای دهید. بلکه ترکیب ارتباط زیادی با احساسات، رنگ، حرکت و یک میلیون متغیر دیگر دارد. شما ممکن است در صدها کلاس عکاسی یا آموزش عکاسی آنلاین شرکت کنید و قوانین عکاسی را به درستی رعایت کنید؛ با این حال اگر عکس شما خوب به نظر نمیرسد، یعنی خوب نیست. زیرا عکسها دروغ نمیگویند. بنابراین باید اصول ترکیب را یاد بگیرید.

زمان بگذارید


با روشی که این روزها دوربینها کار میکنند، راحت میتوان تصور کرد که عکاسی مربوط به ثبت لحظهای زودگذر است. حتی تولید کنندگان دوربین نیز در برخی تبلیغات خود این تصور را برجسته میکنند. این امر به چند دلیل گمراه کننده است؛ اولین نکته این است که لحظهای زودگذر خواهد بود که شما برای آن آماده نیستید. این در حالی است که شما به عنوان یک عکاس هدفمند، همیشه باید آماده باشید.
بنابراین وقتی با آمادگی کامل در صحنه هستید و خودتان را برای لحظه به اصطلاح زودگذر آماده کردهاید، گرفتن عکس دیگر محصول شانس نیست بلکه محصول ارده است.

بچرخ


بسیاری از عکاسها بیش از حد به مقابل خود خیره شده و روی آن تمرکز میکنند. این در حالی است که جهان سه بعدی اطراف میتواند چیزهای بسیار جذاب و اعجاب انگیزی را در خود داشته باشد.  بنابراین وقتی در حال جستجوی منظره مورد نظر خود هستید، لحظهای صبر کنید و به اطرافتان نگاهی بیاندازرید. شما هرگز نمیدانید که چه چیزهای زیبایی در انتظارتان هستند.


آموزش عکاسی : لبخند بزنید


دوربین برای بسیاری از افراد یک شی تهدید آمیز است؛ زیرا آنها احتمال میدهند که حریم خصوصیشان مورد تهید قرار گیرد. از آنجایی که دوربین هر چیزی مقابلش باشد را ضبط میکند، عکاس باید کاری کند که سوژهها و اطرافیانش در مقابل دوربین احساس راحتی کنند. یکی از راههای انجام این کار، لبخند صمیمانه به سوژهها و ایجاد صمیمت است. این امر یکی از موارد مهم آموزش عکاسی است.
به یک باشگاه بپیوندید و یا با شخص دیگری عکاسی کنید
همفکری با دیگران جذابیتهای بسیاری زیادی دارد. همه افراد از عکاسی تجربیات مختلفی دارند. بحث با دیگران و استفاده از تجربیات آنها، امکان آموختن هرچه بیشتر را به ما خواهند داد. بنابراین این کار در هنگام آموزش عکاسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به عکاسی ادامه دهید


آخرین چیزی که به آن اشاره میکنیم این است که باید همواره به عکاسی ادامه دهید. شما میتوانید در کلاسهای بیشماری شرکت کنید و کتابهای زیادی در زمینه عکاسی بخوانید اما هیچ چیزی به اندازه رفتن به یک مکان و شروع عکاسی به شما کمک نخواهد کرد. با این کار میتوانید شخصا درسهای جدید را بیازموید و هرچه بیشتر عکس بگیرید، عکاس بهتری خواهید بود و بینش بهتری درباره چگونی گرفتن بهترین عکسها کسب میکنید.
مطمئنا برای عکاسی اصول اساسی‎ای وجود دارد و قوانین و دستورالعمل‎هایی هستند که باید از آنها پیروی کنید. اما بیرون رفتن و ادامه دادن به عکاسی تنها راه برای تسلط به این دستورالعملها است.
و هنگامی که آموزش عکاسی را به طور کامل پشت سر گذاشتید و اصول را کاملا درک کردید، در نهایت ممکن است بخواهید چیزی کاملا جدید و منحصر به فرد خلق کنید. در این هنگام بهتر است قوانین را تغییر دهید و یا آنها را کنار بگذارید.

نتیجه گیری


همانطور که گفته شد دو عنصر آموزش عکاسی و تمرین آن برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفهای بسیار ضروری هستند. باوجوداین امکان رفتن به کلاسهای عکاسی برای همه وجود ندارد و حتی اگر فردی به این کلاسها برود، باز هم به دانستن نکات و آموزشهای جدید نیاز خواهد داشت. ما در سایت جی اف ایکس دانلود در کنار شما هستیم تا این آموزشها را به صورت رایگان طی کرده و به عکاسی حرفهای تبدیل شوید.

با سر زدن به این سایت میتوانید از آخرین مقالات مرتبط با عکاسی بهرمند شده و مهارت خود را در این کار تقویت کنید. به علاوه همانطور که گفته شد در این سایت امکان دانلود پروژه آماده افتر افکت و دانلود پروژه پریمیر نیز وجود دارد.


کد N2401246

وبگردی