آفتاب

بررسی وضعیت کرسی‌های بین‌المللی در شورای برون مرزی وزارت ورزش

بررسی وضعیت کرسی‌های بین‌المللی در شورای برون مرزی وزارت ورزش

نخستین نشست اعضای شورای برون مرزی در سال جاری به بررسی وضعیت کرسی‌های بین‌المللی و آئین‌نامه تدوین شده برای حمایت از آنها اختصاص داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مهدی علی نژاد در حاشیه نخستین جلسه شورای برون مرزی در سال ۹۹ گفت: در این نشست به دلیلی تعطیلی و لغو عموم رویدادهای ورزشی، فرصت مغتنمی به وجود آمد تا با حضور اعضا در خصوص کرسی‌های بین المللی کسب شده توسط نمایندگان ایران به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

وی دراین ارتباط افزود: در سال گذشته دستورالعمل نحوه حمایت از توسعه ارتباطات بین المللی و جایگاه‌های نمایندگان ایران در مجامع بین المللی ورزش تدوین و به امضا دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز رسید. این این دستورالعمل هم در سال جدید به تمامی فدراسیون‌ها ابلاغ شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در این دستورالعمل، نحوه حمایت از کرسی‌ها مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد که مسوولیت تشخیص موارد و هدایت کار هم برعهده شورای برون مرزی گذاشته شده است.

وی با بیان این نکته که درحال حاضر ۳۱۵ نفر از ایران ۴۲۷ سمت از کرسی‌های بین المللی را بر عهده گرفته‌اند تاکید کرد که وزارت ورزش و جوانان از کرسی‌های موثر به طور جدی حمایت می‌کند و در این آیین نامه چگونگی حمایت‌ها تبیین شده است.

علی نژاد تصریح کرد: مسوولیتی جدید در حوزه دیپلماسی ورزشی برعهده شورای برون مرزی گذاشته شده و اداره کل امور بین الملل به عنوان دبیرخانه کار را پیگیری خواهد کرد.

وی با مطلوب خواندن نتایج نخستین نشست شورای برون مرزی در سال ۹۹ گفت: اعضای شورا دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در این نشست بیان کردند و این نکته نیز عنوان شد که تمامی موارد ذکر شده دراین دستودالعمل به صورت جدی پیگیری شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: با شروع به کار شورا در این حوزه در پی این هستیم که شرایط کرسی‌های بین المللی بهتر شود و برای دستیابی به این مهم نیز پس از فروکش کردن بیماری کرونا، با صاحبان کرسی‌ها جلساتی را خواهیم داشت.
کد N2391122

اخبار مرتبط

تازه های خبری