به مناسبت نیمه شعبان در گفت وگو با یک محقق علوم دینی:

معرفت به خداوند پیش زمینه شناخت و رضایت قلبی حضرت حجت است

نیمه شعبان, سمیه اکبری فرد,

زمانی ما مورد مرحمت و دعای حضرت حجت ( عج ) قرار می‌گیریم که ابتدا معرفت بالایی نسبت به خداوند و اطاعت در رابطه با دستورات الهی داشته باشیم.

آفتاب: سمیه اکبری فرد، به شکل گیری فرهنگی در جهت آماده سازی ظهور حضرت اشاره کرد و گفت: در عصری قرار گرفته ایم که ظلم و ستم و کفر و گناه بیداد می‌کند و امروزه نیازمند شکل گیری فرهنگی در جوامع بشری هستیم که ریشه در عصمت و نهادینه شدن اسلام ناب محمدی باشد تا انشاالله راه اتصالی برای به وجود آمدن قیام حضرت ولی عصر (عج) شود.

این مولف کتب دینی، معرفت الله را پیش زمینه رضایت قلبی حضرت دانست و گفت: یکی از مهمترین مسئله در باب شناخت و معرفت به امام عصر این است که ابتدا معرفت خودمان را نسبت به پروردگار بالا ببریم چرا که وقتی معرفت انسان نسبت به پروردگارش فزونی پیدا می‌کند به طور یقین معرفت و رضایت امام حاصل می‌گردد و افراد باید بدانند که زمانی ما مورد مرحمت و دعای حضرت حجت ( عج ) قرار می‌گیریم که ابتدا معرفت بالایی نسبت به خداوند و اطاعت در رابطه با دستورات الهی داشته باشیم.
این محقق علوم دینی تصریح کرد: فراز زیبایی از دعای معروف داریم " اللهم عرفنی نفسک، فانک ان لم تعرفنی نفسک، لم اعرف نبیک، اللهم عرفنی رسولک، فانک ان لم تعرفنی رسولک، لم اعرف حجتک، اللهم عرفنی حجتک، فانک ان لم تعرفنی حجتک، ضللت عن دینی..... این فراز دقیقا به این مطلب اشاره دارد که خدایا خودت را به ما بشناسان که اگر خودت را نشناسانی، پیغمبرت را نخواهم شناخت و اگر پیغمبرت را نشناسم، حجت تو را نخواهم شناخت و در ادامه دعا در پایان اشاره می‌کند که اگر حجتت را نشناسم از دینم گمراه می‌گردم. پس باز هم تاکید می‌کنم که معرفت به خداوند پیش شرط شناخت و جلب رضایت حضرت حجت است.

اکبری فرد ادامه داد: شناخت امام عصر ( عج ) در این عصر معاصر باید جزء ضروری ترین اقدامات بشر قرار گیرد که این اقدام مورد حرکت صحیح در عالم بشر خواهد شد و این چیزی جزء دست یافتن به کمال نیست که همانطور که گفته شد پیش شرط آن معرفت و اطاعت از دستورات الهی است.
این پژوهشگر مهدویت اظهار داشت: حضرت مهدی ( عج ) آخرین چراغ پرفروغ هدایت برای جهانیان است که جامعه پر از ظلم و ستم امروزی را با ظهورش تبدیل به گلستانی می‌کند که دیگر آتش خشم و کینه و نفرت و جنگ بر ابراهیمی‌ها اثری ندارد و آن روز است که روز شادی و خوشحالی مسلمین جهان است.


خبرنگار: شبنم حیدرزاده

کد N2374634