نگاهی به وضعیت پارس جنوبی در سال 98

پارس جنوبی

تیم پارس جنوبی که در سال 98 دستخوش تغییر و تحولات بسیاری در لیگ برتر فوتبال قرار گرفت با رتبه 12 جدول به کارش پایان داد.

به گزارش ایلنا، تیم پارس جنوبی بیشتر از هر تیم دیگر در لیگ برتر ایران دچار تغییر و تحولات زیادی در سال 98 شد که از مهمترین آنها میتوان به برکناری مهدی تارتار، استعفای فراز کمالوند، مشکلات مالی جدی، سرمربیگری هومن افاضلی، جذب ستاره‌های سرخابی و برد ارزشمند خانگی مقابل تراکتور اشاره کرد. بر همین اساس در ادامه نگاهی به مهمترین اتفاقات این باشگاه خواهیم داشت:
*خداحافظی تارتار از هواداران پارس جم
مهدی تارتار طی 3 سال هدایت پارس جنوبی توانست ضمن کسب نتایج خوب در این تیم پارس را از لیگ دسته اول به لیگ برتر بیاورد، در اولین سال حضورش نیز آن را به رتبه پنجم جدول برساند که این دستاورد او عملکردی بی نظیر محسوب می شد. اما در لیگ هجدهم بدلیل مشکلات مالی زیاد و دغدغههای بسیار در نهایت تصمیم به جدایی از این تیم گرفت تا جایش را به فراز کمالوند بدهند.
*استعفای رضایی از مدیرعاملی باشگاه پارس جم
بهرام رضاییان مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی که پیش از جدایی در مراسم برترین‌های فصل هجدهم خبر جدایی خودش از جمع زردپوشان اعلام کرده بود در نهایت با موافقت هیات مدیره پارس جنوبی جم از این باشگاه جدا شد.
*جدایی کمالوند از پارس جنوبی
فراز کمالوند که پس از کناره‌گیری مهدی تارتار بعنوان سرمربی پارس جم منصوب شده بود بارها از وضعیت نامساعد برخورد مدیران باشگاه با کادر فنی و بازیکنان اعلام نارضایتی کرده بود در نهایت از هدایت پارس جنوبی جم کناره‌گیری کرد.
وی که بارها از مدیران باشگاه درخواست کرده بود به وضعیت تیم پارس جم رسیدگی کنند و پس از اینکه درخواست‌هایش بدون پاسخ ماند از مسوولیتش در این تیم استعفا کرد.
* افاضلی جانشین کمالوند در پارس جم شد
هومن افاضلی که در کارنامه اش دستیاری مربیان به نامی همچون بلازویچ، برانکو و علی دایی را دارد و در تیم های لیگ برتری مانند صبا، نفت تهران، استیل آذین و تیم ملی امید به عنوان سرمربی به فعالیت مشغول بوده است. پس از جدایی فراز کمالوند توسط مدیران باشگاه به طور رسمی بعنوان سرمربی پارس جنوبی انتخاب شد تا این تیم برای سومین بار متوالی در سال 98 شاهد تغییر در نیمکت مربیگری خود باشد.
*آغاز رسمی مربیگری بنگر در  پارس‌جم
محسن بنگر که کمتر از یک سال از خداحافظی‌اش از مستطیل سبز نگذشته بود با دریافت مدرک B مربیگری، کار خود را در این حرفه استارت زد.
این بازیکن که سابقه بازی در تیم‌های همچون: سپاهان، تراکتور و پرسپولیس و تیم ملی را در کارنامه‌اش دارد، دوران فوتبالی خود را در لیگ برتر با حضور در پارس جنوبی خاتمه داد، تا در اولین تجربه مربیگری‌اش عضو کادرفنی هومن افاضلی در جمع زردپوشان جمی باشد.
*اعتصاب بازیکنان پارس و وضعیت قرمز در جم
بازیکنان پارس جم در سال 98 به علت بدقولی‌هایی که پیرامون پرداخت مطالباتشان، و مشکلات مالی در بباشگاه بوجود آمد دست به اعتصاب زده و تمرین نکردند.
اعضای این تیم با توجه به اینکه قرار بود با تزریق پول به باشگاه مطالبات آنها پرداخت شود تمرینات خود را پیگیری کردند اما بعد از اینکه پولی به حسابشان واریز نشد بعد از هماهنگی با مریبان این تیم دست به اعتصاب زدند.
حتی اعضای تیم فوتبال پارس جنوبی اعلام کردند در صورتی که مطالباتشان پرداخت نشود در بازی سایپا حضور پیدا نخواهند کرد که البته این اتفاق رخ نداد.
*همتی به پارس جم پیوست
آدام همتی، مدافع و هافبک جوان پرسپولیس که در دوران برانکو به جمع سرخپوشان پیوسته بود، به جز دوران بسته بودن پنجره این تیم و کمبود بازیکن، چندان فرصتی برای بازی در این تیم پیدا نکرد و سرانجام از جمع سرخپوشان جدا شد.
این بازیکن 27 ساله برای ادامه فعالیت حرفه‌ای‌اش به پارس جنوبی پیوست تا شاگرد هومن افضالی در این تیم باشد.
*حضور بازیکن اسبق استقلال در پارس جنوبی
میلاد باقری، بازیکن سابق استقلال تهران که بعد از نیمکت نشینی در جمع آبی‌پوشان ترجیح داد برای نمایش توانایی‌های خود و دستیابی به فرصت بیشتر راهی تیم دیگری شود، در نقل و انتقالات زمستانی با درخواست هومن افاضلی راهی پارس جنوبی شد.
*برد خانگی پارس مقابل تراکتور
تیم پارس جنوبی موفق شد در هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه تختی جم تراکتور  را با تک گل نیما انتظاری در (دقیقه35- پنالتی) شکست دهد.
شاگردان افاضلی توانستند بعد از 9 هفته به یک برد شیرین خانگی و دور از انتظار دست پیدا کنند تا شرایطشان را در جدول بهبود ببخشند.
*باتیستا ادامه فصل را از دست داد
پارس جنوبی جم که با توجه به لغو بازی‌های لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا در دیدار تدارکاتی به مصاف نساجی مازندران رفته بود با نتیجه 1 بر صفر این دیدار را واگذار کرد.
مگنو باتیستا، هافبک برزیلی تیم پارس جم در جریان این بازی دوستانه از ناحیه زانوی پای چپ بشدت دچار آسیب دیدگی شد و فصل را به طور کامل از دست داد تا کادرفنی و هواداران پارس جنوبی از حضور وی در ترکیب این تیم برای ادامه مسابقات محروم باشند.
کد N2369853