تصمیمات جدید فدراسیون جهانی تکواندو؛

تعویق مسابقات جهانی چین و برگزاری رقابتهای جوانان جهان

فدراسیون جهانی تکواندو, تکواندو, مسابقات تکواندو قهرمانی جهان

فدراسیون جهانی تکواندو با ارسال نامه ای به کشورهای عضو از تعویق مسابقات قهرمانی جهان در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نامه که که روی خروجی سایت فدراسیون جهانی منتشر شده دکتر «چو» ضمن آرزوی سلامتی برای تکواندوکاران و خانواده آنان عنوان داشت که امروز باید بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی عزیزان خود باشیم. با توجه به تاریخ جدید بازی‌های المپیک (۲۳ جولای تا ۸ اگوست ۲۰۲۱ - اول تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰) و پارالمپیک (۲۴ آگوست تا ۸ سپتامبر- دو شهریور تا ۱۴ شهریور ۱۴۰۰) تاریخ رقابتهای جهانی تغییر خواهد رد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است؛ ما با کمیته بین المللی المپیک و ستاد برگزاری بازی‌ها در حال رایزنی هستیم تا تاریخ‌های جدید برگزاری رویدادها را تثبیت کنیم. بر همین اساس مسابقات جهانی ۲۰۲۱ که قرار بود ماه «می» به میزبانی چین در شهر ووشی برگزار شود به تعویق افتاده و زمان دقیق آن برای چهار ماه پایانی سال برنامه ریزی و به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس فدراسیون جهانی در این نامه بازهم تاکید کرد که هیچ تغییری در سهمیه‌های کسب شده از طریق سیستم رنکنیگ و مسابقات قاره‌ای در آفریقا، اقیانوسیه و پان امریکن برای حضور در المپیک ایجاد نخواهد شد. و پس از عادی شدن شرایط در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی در اروپا و آسیا تصمیم گیری خواهیم کرد. همچنین تمام مسابقات WT از این به تعویق خواهد افتاد.

در این نامه به برگزاری مسابقات جهانی جوانان در ماه اکتبر (مهرماه ۱۳۹۹) و مجمع فدراسیون جهانی حاشیه این مسابقات تاکید شده است. ضمن اینکه در این دوره سپوزیوم تکواندو برگزار نمی‌شود. همچنین برگزاری مرحله نهایی رقابتهای گرندپری و مراسم گالای ۲۰۲۰ آبان ماه به میزبانی مکزیک در دستور کار این فدراسیون قرار دارد.
کد N2369074