در زمان قرنطینه سوالات پزشکی خود را از چه کسی بپرسیم؟

کرونا, ویروس کرونا,شیوع کرونا,کووید 19, مشاوره تلفنی, مشاوره آنلاین, مشاوره کرونا,مشاوره دکتر ساینا

دولت برای پیشگیری از شیوع بیشتر کروناویروس به صورت رسمی تا 15 فروردین اکثر مشاغل دولتی را تعطیل کرد. در این بازه عبور و مرور و تردد در مراکز خرید نیز ممنوع اعلام شد و پاساژ ها نیز تعطیل شدند.

این اقدامات دولت نشان دهنده اهمیت شیوع کووید-19 است. اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنید و تا حد امکان از اجتماعات فاصله نگیرید این ویروس به راحتی شما را نیز درگیر می کند.

چه مکان هایی بیشتر از همه آلوده هستند؟


برای پیشگیری از ابتلا به کووید-19 باید تا جای ممکن از مکان های عمومی که اجتماع در آن ها زیاد است پیشگیری کنیم. از جمله مکان هایی که آلودگی در آن ها زیاد است می توان به:
1. مترو
2. بانک
3. سرویس های بهداشتی عمومی
4. سوپر مارکت های کوچک و بزرگ
5. دستگاه های عابر بانک
و خطرناک ترین آن ها یعنی بیمارستان و مطب پزشکان اشاره کرد.
در اتاق انتظار بیمارستان ها و مطب پزشکان، افراد حامل ویروس و بیماری هایی هستند که ممکن است به شما نیز منتقل شود. مراجعه به این مکان ها احتمال انتقال بیماری را در شما به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. از میز پذیرش تا اتاق انتظار و اتاق پزشک همگی می توانند یک آدم کاملا سالم را آلوده کنند. این موضوع در گروه حساس اهمیت بیشتری دارد.

گروه های حساس چه افرادی هستند؟


کووید-19 برای گروه های حساس به مراتب خطرناک تر است. افرادی که جز این دسته قرار می گیرند باید تا حد امکان در خانه بمانند و در خانه نیز نکات بهداشتی را جدی بگیرند.
این ویروس برای افراد زیر خطرناک است، اگر خود یا عزیزانتان در این لیست قرار دارید نکات ایمنی را جدی بگیرید و در خانه بمانید
• افراد مسن
• افراد دیابتی
• افراد دارای فشار خون
• افراد دارای بیماری قلبی
حال سوال پیش می آید که " اگر برای خودم یا اطرافیان مشکل پزشکی به وجود آمد یا اگر لازم داشتیم به پزشک مراجعه کنیم باید چکار کنیم؟ "
در پاسخ باید بگوییم ، بهترین راه ارتباط با پزشکان از راه دور و به صورت غیر حضوری است.

مشاوره آنلاین


برای نشان دادن جواب آزمایش، پرسیدن یک سوال پزشکی، مراجعه به روانشناس و روانپزشک و به صورت کلی برای ارتباط با پزشک به جای اینکه از خانه خارج شوید و به مکان خطرناکی مثل بیمارستان یا مطب پزشک مراجعه کنید می توانید به صورت آنلاین با دکتر ارتباط برقرار کنید.
دکتر ساینا یک سامانه مشاوره آنلاین پزشکی است که امکان ارتباط با بهترین پزشکان ایران ، در تمامی تخصص ها را به صورت آنلاین فراهم کرده است.
شما می توانید تخصص خود را انتخاب کرده و از بین پزشکان ، با توجه به سوابق تحصیلی و تجربی، دکتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و به صورت تلفنی و متنی پاسخ سوالات خود را بگیرید.
اگر مشکلی برای سلامت خود و عزیزانتان به وجود آمده است لازم به مراجعه حضوری به بیمارستان نیست؛ همین حالا با یکی از پزشکان سوال خود را به صورت تلفنی یا متنی مطرح کنید و در صورتی که دکتر تشخیص داد وضعیت به گونه ای است که احتیاج به مراجعه حضوری دارید به بیمارستان بروید.
همین حالا با بیش از 400 پزشک در 44 تخصص از طریق لینک های زیر مشاوره بگیرید.
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره کرونا

کد N2368588