آفتاب

مقایسه روش های مختلف پرپشت شدن مو

مقایسه روش های مختلف پرپشت شدن مو

کاشت مو امروزه به عنوان یکی از بهترین روش ها جهت بازگردانی موهای از دست رفته و پر پشت کردن مو می باشد.این روش درمانی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تاثیر مثبت خود به عنوان یکی از پر طرفدار ترین روش های درمانی شناخته می شود.

با توجه به اینکه هر فرد ممکن است مشکلات ریزش و کم پشتی مویش به دلایل مختلفی صورت گرفته باشد ، روش های درمانی مختلفی برای از بین بردن این مشکل به وجود آمده است.همچنین نحوه درمان هر کدام از روش ها متفاوت بوذه و بسته به تشخیص پزشک و تاثیر گذاری آن می تواند برای افراد مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

ما در این مقاله قصد داریم روش های مختلف پر پشت شدن مو را به اختصار شرح داده و آن ها را با یکدیگر مقایسه نماییم تا چنانچه قصد پر پشت کردن موی خود را دارید اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.


کاشت مو:


یکی از بهترین شیوه های درمانی جهت پر پشت کردن مو ، کاشت مو می باشد.کاشت مو با توجه به هر فرد می تواند روش های مختلفی داشته باشد.پزشک متخصص با بررسی مو های شما یکی از روش های کاشت مو را برای شما انتخاب خواهد نمود که با انجام آن موهای خود را می توان به حالت روز های اول برگردانید.

کاشت مو دارای روش های مختلفی می باشد که مهم ترین آن ها کاشت مو به روش SUT ، کاشت مو به روش FIT ، کاشت مو به روش FUT ،  FUG ، BHT و... می باشد.

شیوه و نحوه اجرای هر یک از این تکنیک ها متفاوت می باشد و هریک از آن ها روش های مختلفی را برای درمان خواهند داشت.امروزه بهترین و جدید ترین روش درمانی که دارای کمترین معایب و بیشترین تاثیر می باشد ، کاشت مو به روش SUT می باشد.

روش انجام این تکنیک به این گونه است که  طی یک جلسه می توان تا 14000 تار موی طبیعی را کاشت.انجام این روش به وسیله دستگاه های مخصوص و با کمترین دخالت انسان صورت خواهد گرفت.از مهم ترین مزایای این روش کاشت بیشترین مقدار مو در کمترین فضای ممکن است که این کار سبب طبیعی جلوه دادن این روش درمانی می باشد.در یک فضای یک سانتی متر مربع از سر می توان تا 60 تار مو را به وسیله این روش کاشت.

از دیگر مزایای این روش نسبت به سایر روش ها می توان به عدم دوره نقاهت ، عدم هرگونه درد و یا خونریزی ، بدون جراحی و... اشاره کرد.در روش هایی مانند FIT و یا FUT زخم و خونریزی ، بخیه ، عدم طبیعی بودن ظاهر مو ، دوره طولانی مدت نقاهت ، تورم و... مشاهده می شود اما این روش هیچ گونه عارضه ای را به دنبال نداشته و چنانچه توسط پزشک متخصص و توسط مجوعه ای مجهز و معتبر انجام گیرد می تواند بهترین تاثیر را برای افراد بگذارد.

پی آر پی مو:


چنانچه موهای خود دچار ریزش و یا کم پشت شده است و قصد ترمیم و پر پشت کردن مجدد آن را دارید ، یکی از بهترین روش ها پی آر پی مو می باشد.PRP یا پلاسمای غنی شده از پلاکت می تواند سبب رشد مجدد موهای شما شود.

روش پی آر پی به وسیله تزریق محلولی مخصوص که از جدا سازی پلاسمای خون فرد گرفته می شود انجام می گیرد.فرآیند جداسازی پلاسما توسط دستگاهی مخصوص انجام می گیرد.پس از آنکه خون از فرد گرفته شد داخل دستگاه سانتیفیوژ مخصوصی قرار گرفته و پلاسمای خون جداسازی شده و در مکانی مخصوص نگهداری می شود.سپس به وسیله سوزن های بسیار باریک در لایه ی مشخص شده ای از سر که محل رشد فولیکول ها می باشد تزریق می گردد.پلاسمای غنی شده از پلاکت سبب تحریک فولیکول های مو می شود و علاوه بر رشد مجدد مو ، سبب جوان سازی سلول های پوست نیز می شود.

از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به جراحی ، مدت زمان یک ساعت تا یک ساعت نیم برای انجام این کار ، مطمئن بودن و ایمنی روش پی آر پی ، سرعا=ت بالا در بهبودی و عدم دوره نقاهت و... اشاره کرد.


مزوتراپی مو:


از دیگر روش های ترمیم مو می توان به مزوتراپی مو اشاره کرد.افرادی که دچار ریزش مو زیاد و یا کچلی در برخی از قسمت های سر خود شده اند می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.این نکنیک نیز همانند پی آر پی به صورت تزریقی می باشد با این تفاوت که ماده ی مورد استفاده جهت تزریق ماده ای مخصوص که حاوی انواع ویتامین ها ، اسید های آمینه ، روی ، بیوکانین آ و بسیاری دیگر از مواد مغذی جهت رشد مو می باشد است.این ترکیبات سبب افزایش جریان خون در رگ های خونی پوست سر می شود و تغذیه و خون رسانی به فولیکول مو را افزایش می دهد.همچنین ترکیبات ملانین موجود در ماده تزریقی می تواند از سفید شدن زود هنگام مو جلوگیری نماید.

روش انجام این روش به این گونه است که ماده مخصوص مزوتراپی که شامل بسیاری از ترکیبات موثر می باشد توسط سوزن های بسیار باریک در عمق مورد نظر از پوست سر تزریق می شود.میزان ترکیبات بسته به شرایط فرد قابل تغییر است و مدت زمان انجام این روش 10 الی 30 دقیقه می باشد.برای نتیجه گیری مناسب این روش نیاز به 10 جلسه تزریق به فاصله ی 2 تا 3 ماه می باشد.

از مزایای این روش از بین رفتن ریزش مو و رشد مجدد مو با گذشت زمان ، عدم درد و خونریزی ، کلاژن سازی ، عدم نیاز به جراحی ، کوتاه بودن مدت زمان مراحل انجام درمان و... اشاره نمود.

با توجه به معرفی این روش های درمانی می توان آن ها را با یکدیگر مقایسه نمود.روش های درمانی و ترمیم موی پی آر پی و مزوتراپی روش های 100% موثر و قطعی نمی باشند و افرادی که مشکل جدی ریزش مو و یا کم پشتی مو دارند چنانچه از این دو روش به نتیجه نرسند بهترین روش درمان برای آن ها کاشت مو می باشد.

افرادی که به تازگی دچار ریزش مو شده اند و در سنین جوانی این اتفاق برایشان در حال اتفاق است معمولا می توانند از روش های مزوتراپی و یا پی آر پی نتیجه بگیرند اما کسانی که مشکل آن ها جدی تر می باشد می بایست از روش کاشت مو برای پر پشت شدن مجدد موهای خود بهره بگیرند.

علاوه بر این ، دو روش مزوتراپی و پی آر پی معمولا به عنوان روش های تکمیل کننده مورد استفاده قرار می گیرند و برای انجام یک روش قطعی می بایست کاشت مو نیز انجام گیرد.

نحوه تزریق در روش PRP به صورت تزریق درتمامی لایه های پوست است اما در مزوتراپی تزریق در لایه پوست میانی انجام می گیرد.

از لحاظ هزینه های این روش می توان گفت روش مزوتراپی از PRP ارزان تر می باشد اما روش کاشت مو به روش SUT از این دو روش گران تر است اما تاثیر آن دائمی می باشد.همچنین برخی افراد ممکن است به مواد مورد تزریق در دو روش مزوتراپی و یا PRP آلرژی داشته باشند که این افراد می بایست از روش های کاشت مو بهره بگیرند.

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت افرادی که با مشکل ریزش موی شدید و یا طاسی رو به رو هستند می بایست از روش های کاشت مو بهره بگیرند اما چنانچه به تازگی افراد با مشکل ریزش مو مواجه هستند با انجام مزوتراپی و یا PRP می توان جلوی این اتفاق را بگیرند.تکنیک کاشت مو دائمی می باشد و ممکن است بسته به نوع روش دوره نقاهت داشته باشد اما در دو روش دیگر که جهت ترمیم مو می باشند جز روش های تکمیلی محسوب می گردند.

به طور کلی مزوتراپی و پی آر پی جز روش های ترمیمی  محسوب می شوند که می توان از آن ها در کنار سایر روش ها بهره گرفت ، اما کاشت مو با روش های مختلف جز روش های دائمی می باشند.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته از کلینیک های کاشت مو می توان گفت یکی از بهترین و مجهز ترین  کلینیک ها کاشت مو ، مرکز فوق تخصصی کاشت مو و ترمیم موی رنسانس می باشد که با در اختیار داشتن سابقه ی 10 ساله در این امور و همچنین ارائه خدمات نوین و پیشرفته به وسیله پزشکان متخصص و همچنین به روز ترین دستگاه های روز دنیا آماده ارائه خدمات به افراد می باشد.

تلفن تماس: 021-88909050 ، 021-88943653

آدرس وبسایت:www.suthair.comکد N2366158

وبگردی