آفتاب

چند راهکار ساده برای بهبود رتبه سایت در الکسا

چند راهکار ساده برای بهبود رتبه سایت در الکسا

وب سایت الکسا یکی از زیرمجموعه های کمپانی آمازون به شمار می رود که از 1996 تاکنون در محیط وب مشغول به فعالیت است. الکسا یک سایت آمارگیر می باشد که براساس اطلاعاتی که از سایت های مختلف به دست می آورد، آن ها را رتبه بندی می کند. همین مسئله نیز باعث جذابیت هرچه بیشتر این سرویس است.

همانطور که می دانید ، کاهش رتبه الکسا یکی از مهمترین اهداف تمامی مدیران سایت ها به شمار می رود و بسیاری از آن ها همواره به دنبال راهه هایی برای بهبود جایگاه سایت خود هستند. ما در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی معیارهای الکسا برای رتبه دهی به سایت ها، با روش هایی آشنا شویم که به با برای دریافت جایگاه بهتر کمک می کند.

مزایای بهبود رتبه الکسا


این مسئله که سایت شما از جایگاه مناسبی در الکسا بهره مند باشد، مسلما می تواند مزایای فراوانی را برای شما به همراه بیاورد که در ادامه به بررسی تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت.
افزایش اعتبار وب سایت: یکی از مواردی که همواره در اعتبار یک سایت دخالت دارد، تعداد کاربرانی است که از آن سایت دیدن می کنند و رتبه الکسا، یک معیار مناسب برای بررسی بازدیدکنندگان یک سایت به شمار می رود.
اعتماد بیشتر کاربران به سایت: هنگامی که سایت شما از رتبه خوبی در الکسا بهره مند باشد، کاربران اعتمادی بیشتری به محصولات و خدمات شما خواهند کرد و از این رتبه به عنوان فاکتوری که نشان دهنده اعتبار بالای سایت شماست یاد خواهند کرد.

شناخته شدن بیشتر سایت: علاوه بر اینکه یه رتبه خوب باعث افزایش اعتبار سایت می شود، می تواند باعث تعریف مشتریان و کاربران از سایت شما و شناخته شدن بیشتر سایت برای افراد جدید شود.
کسب درآمد بیشتر: سایت هایی که جزو رتبه های برتر الکسا به شمار می روند و بازدیدکنندگان فراوانی دارند، می توانند از راه نمایش تبلیغات مختلف نظیر تبلیغات بنری، متنی و ریپورتاژی به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند.

پارامترهای موردنظر الکسا برای رتبه بندی سایت ها


تنها ملاک الکسا برای رتبه بندی سایت ها، تعداد و کیفیت بازدیدکنندگان است، پس بهترین راه برای بهبود رتبه الکسا سایت نیز روش هایی است که بتواند در دراز مدت باعث افزایش بازدید سایت شما شود. با مجموعه کلیک اول همراه باشید تا شما را در با روش های مختلف کاهش رنک سایت در الکسا بیشتر آشنا کنیم.

در حالت کلی، الکسا پارامترهای زیر را برای رتبه دهی به سایت ها بررسی می کند:
ترافیک سایت: اولین و مهمترین پارامتری که الکسا بررسی می کند، تعداد کاربران سایت شماست. هرچه بازدید بالاتری داشته باشید می توانید باعث بهبود رنک الکسا سایت خود شوید.

مدت زمان حضور کاربر: هرچه کاربر مدت زمان بالاتری در سایت شما باشد، یک فاکتور مثبت برای شما به ارمغان می آورد.
• تعداد صفحات بازدید شده توسط کاربر: یکی از پارامترهای موردنظرالکسا، تعداد صفحاتی است که هر کاربر از آن ها بازدید می کند و هرچه این عدد بیشتر باشد، نمایانگر جذابیت بیشتر سایت است.

بانس ریت (Bounce Rate): نسبت تعداد کاربرانی که بعد از دیدن یک صفحه ، از سایت خارج می شوند به تعداد کل کاربران. هرچه بانس ریت پایین تر باشد برای سایت بهتر است.
ورودی از موتورهای جستجو: الکسا به ورودی از موتورهای جستجو و سایت های معتبر اهمیت می دهد. پس هرچه بازدید بیشتری از موتورهای جستجو نظیر گوگل داشته باشید، رتبه بهتری به دست می آورید و باعث کاهش رنک الکسا سایت خود می شود.

چگونه می توانیم باعث بهبود رتبه الکسا سایت خود شویم؟


همانطور که پیش از این نیز گفتیم، الکسا برای بازدیدکنندگان سایت شما اهمیت فراوانی قائل است و رتبه سایت شما را تنها بر همین اساس تعیین می کند. بنابراین مجموعه فعالیت هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، هرکدام به نوعی می تواند باعث افزایش ترافیک سایت و به دنبال آن کاهش رتبه الکسا شود.

تولید محتوای مداوم و اصولی


ابتدایی ترین گامی که باید برای جذب کاربر جدید و افزایش بازدید سایت خود بردارید، تولید محتوای اصولی است. سایتی که محتوایی برای ارائه نداشته باشد، نمی تواند امیدی به بیشتر شدن بازدیدکنندگان آن داشت. اما باید این نکته را نیز مورد توجه که قرار دهید که تنها تعداد بالای محتوا و لینک های سایت نیست که در جذب مخاطب به شما کمک می کند، بلکه شما باید محتوایی تولید کنید که طرفداران زیادی داشته باشد و برای کاربر مفید باشد.

تنها در این حالت است که سایت شما توسط کاربران زیادی جستجو خواهد شد. پس بایستی قبل از نگارش مقاله، در مورد کلمات کلیدی و عبارات محبوب نزد کاربران تحقیق کنید.

فعالیت های تبلیغاتی


از جمله فعالیت هایی که می تواند به سرعت باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان و به دنبال آن کاهش رتبه الکسا سایت شود، انجام فعالیت های تبلیغاتی است. به کمک قرار دادن بنرهای خود در سایت های پربازدید، می توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید و در صورتی که محتوای مناسبی در اختیار آن ها قرار دهید، این شانس را خواهید داشت که آن را تبدیل به مشتریان همیشگی سایت خود کنید.
همچنین روش تبلیغاتی دیگری که می توانید از آن برای جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنید، سیستم تبلیغات در گوگل و سایر سرویس های تبلیغات کلیکی است.

حضور موثر در شبکه های اجتماعی


امروزه بسیاری از کاربرانی که به ندرت به سایت های اینترنتی سر می زنند نیز روزانه زمان زیادی را صرف حضور در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام می کنند. فعالیت درست در این شبکه ها نیز می تواند توجه کاربران زیادی را نسبت به برند شما جلب کند و در صورتی که آن ها از محتوای ارائه شده توسط شما راضی باشند، امکان حضور این افراد در سایت شما از طریق کلیک بر روی لینک سایت بسیار بالا خواهد بود.

یکی از روش هایی که می توانید به وسیله آن کاربر زیادی برای سایت خود به دست آورید، به اشتراک گذاری خلاصه ای از محتوا و مقالات سایت خود در شبکه های اجتماعی است.


سئو و بهینه سازی سایت


یکی از بهترین و موثرترین روش هایی که می تواند در درازمدت باعث افزایش بازدید سایت شما شود، فعالیت هایی در جهت بهینه سازی سایت است. قرار گرفتن در رتبه های نخست موتورهای جستجو باعث می شود که شما به صورت منظم ترافیک مناسبی را دریافت نمایید که این مسئله نه تنها باعث بهبود رتبه الکسا سایت می شود، بلکه می تواند در فروش محصولات و خدمات شما نیز تاثیر مثبتی بگذارد.

نکته بسیار مهمی که باید نسبت به آن توجه داشته باشید این است که پایه و أساس سئو، تولید محتوای مناسب و رعایت پارامترهایی نظیر سرعت سایت و لینک سازی است که گوگل نسبت به آن ها توجه ویژه ای داشته و در رتبه بندی خود آن ها را لحاظ می کند.
مجموعه کلیک اول، فعالیت های مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را به صورت اصولی برای شما انجام می دهد.

استفاده از تولبار الکسا


تولبار الکسا یک افزونه است که بر روی مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم نصب شده و نه تنها باعث می شود که شما تنها با یک کلیک به اطلاعات الکسای هر سایت دست پیدا کنید، بلکه اطلاعات مناسبی نیز از جانب شما به عنوان یک بازدیدکننده به سمت الکسا ارسال می کند که برای رتبه دهی دقیق تر بسیار تاثرگذار است.
از آن جایی که الکسا هیچ کدی در سایت شما ندارد، اطلاعات را از طریق ترافیک اینترنت، مرورگرها و همچنین تولبار خود دریافت می کند. مورد اول و دوم ممکن است دچار خطاهایی باشند اما اطلاعاتی که از طریق تولبار دریافت می شود بسیار دقیق هستند. پس در حالت عادی که الکسا آمار را به صورت نسبی و تخمینی محاسبه می کند، داشتن کاربران و مدیران سایتی که روزانه به همراه تولبار الکسا در سایت حضور دارند، می تواند باعث بهبود رنک سایت در الکسا شود.

ثبت سایت در الکسا


در پاراگراف قبل اشاره کردیم که آمار محاسباتی الکسا تا حدودی تخمینی می باشد. اما به کمک ثبت سایت در الکسا و پرداخت مبلغ ماهانه، الکسا یک قطعه کد اسکریپت در اختیار شما قرار می دهد که با قرار دادن آن در سایت، آمار سایت شما را با دقت بسیار بالایی محاسبه می کند که این مسئله در بسیاری از موارد باعث بهبود رتبه سایت می شود و در حال حاضر نیز بسیاری از سایت های معتبر از این روش استفاده می کنند.

استفاده از سرویس های کاهش رتبه الکسا


یکی از روش هایی که به کمک آن می توانید به صورت کاملا تضمینی و سریع، به رتبه الکسای موردنظر خود برسید، استفاده از سیستم کاهش رتبه الکسا می باشد. وب سایت های مختلفی برای این منظور وجود دارند و مجموعه کلیک اول به عنوان اولین سیستم هوشمند، قادر است سایت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت کاملا تضمینی به رتبه موردنظر برساند.
شما می توانید با ورود به سایت کلیک اول و انتخاب یکی از پلان های کاهش رتبه الکسا ایران، سفارش خود را ثبت نموده و تاثیر آن را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید. سیستم هوشمند کلیک اول قادر است به کمک بازدیدهای کاملا اصولی و هدفمن، تمام پارامترهایی که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره شد را در سایت شما بهبود ببخشد.
کد N2365871

وبگردی