آفتاب

بارندگی در خراسان رضوی به راه‌ها و تاسیسات شهری خسارت وارد کرد

بارندگی در خراسان رضوی به راه‌ها و تاسیسات شهری خسارت وارد کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارندگی شدید در استان طی شب گذشته به تعدادی از راه‌ها و تاسیسات شهری و بخش کشاورزی در استان خسارت وارد کرد

حجتعلی شایانفر صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شدت بارش باران در اغلب شهرستانهای استان طی دیروز عصر و شب موجب به بارآوردن خساراتی در بخش‌های مختلف شده است.

وی ادامه داد: تاکنون از این حیث تلفات جانی و جرحی وارد نشده است و هم اکنون جاده تایباد به باخرز به دلیل جاری شدن سیل مسدود شده و تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان در حال انجام خدمت در شهرستانهای استان و مدیریت خسارات و محدودیت‌های ناشی از بارندگی هستند.

مدیرکل بحران خراسان رضوی اظهار داشت: تا قبل از نیمه شب گذشته شهرستان‌های پرباران استان به ترتیب عبارت بودند از بردسکن با ۲۳، بجستان با ۱۸ و گناباد با ۱۵ میلی‌متر بارش.

شایانفر افزود: در کلانشهر مشهد نیز ۱۲۳ دستگاه تانکر آب و دستگاه خودمکش آب،۱۲۷ دستگاه پمپ با فعالیت و آماده باش سه هزار و ۵۰۰ نیروی خدمات شهری آماده خدمت‌رسانی و رفع آبگرفتگی معابر بودند.

بنا بر اعلام اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، سامانه بارشی فعال در این استان ظرف دیروز و امروز پنجم فروردین موجب بارندگی شدیدی می شود.

اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی روز سوم فروردین ماه علاوه بر پیش‌بینی تداوم این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه ششم فروردین ماه جاری، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیلها و جاده‌ها در سطح استان به عموم مردم هشدار داد.
کد N2365139

وبگردی