آفتاب

دستگیری عامل انتشار شایعه کرونا در سمنان

دستگیری عامل انتشار شایعه کرونا در سمنان

میزان نوشت: رئیس پلیس فتای استان سمنان از دستگیری فردی که با تهیه و تجمیع مطالبی از کانال‌های معاند، اقدام به انتشار آن در گروه‌های پرمخاطب کرده بود و موجب تشویش اذهان شده بود خبر داد.

سرهنگ حسین صادقی گفت: تیم رصد فضای مجازی پلیس فتای استان در پایش نشانگاه‌های سایبری، پروفایلی را در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که مبادرت به انتشار اخبار و شایعات در خصوص ویروس کرونا و سبب تشویش اذهان عمومی در کانال‌ها و گروه‌های پرمخاطب استانی می‌شد.

وی افزود: کارشناسان و مهندسان این یگان در بررسی‌های تخصصی خود دریافتند پروفایل مذکور با تهیه و تجمیع مطالبی از کانال‌های معاند اقدام به انتشار آن در گروه‌های تلگرامی و پر مخاطب استان می‌کند.

سرهنگ صادقی به شناسایی کامل متهم و هماهنگی‌های لازم قانونی در این راستا اشاره و بیان کرد: این متخلف سایبری در اقدام غافلگیرانه پلیس دستگیر شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مجرم در ابتدا منکر ارتکاب هر گونه جرمی شده بود، گفت: در نهایت در مقابل ادله‌های محکم پلیس به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتای استان سمنان به تکمیل پرونده و معرفی فرد دستگیر شده به مرجع قضائی خبر داد و با توصیه به عموم شهروندان گفت: اخبار مربوط به کرونا را فقط از منابع رسمی پیگیری کرده و به اخبار غیر توجهی نکنند.
کد N2362451

وبگردی