آفتاب

بیشترین سرعت کوادکوپتر چقدر است؟

بیشترین سرعت کوادکوپتر چقدر است؟

در خرید وسایل سرگرمی فاکتورهای مختلفی دخیل هستند. یکی از جذاب ترین سرگرمی های بازار، هلی شات و کوادکوپتر است. معمولا در بین پرنده های آهنی سرعت و قدرت مهم ترین فاکتور خریداران است. در این مقاله می خواهیم به بررسی بیشترین سرعت هلی شات بپردازیم و سریع ترین کوادکوپترهای دنیا را معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

هلی شات های مسابقه ای، سریع ترین کوادکوپترهای دنیا


زمانی که درباره سرعت هلی شات صبحت می کنیم، باید یک نکته مهم را به یاد داشته باشیم. از آنجا که کوادکوپترها برای مصارف گوناگونی طراحی و ساخته می شوند، سرعت آن ها نیز متفاوت است. برای مثال بیشتر کوادکوپترهای معمولی و حرفه ای بین 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت سرعت دارند.

در بین کاربران عادی البته می توان هلی شات هایی یافت که بیشتر از 80 کیلومتر بر ساعت نیز حرکت کنند. این هلی شات ها بیشتر در دسته کوادکوپترهای مسابقه ای قرار می گیرند. بنابراین پیشنهاد می کنیم پیش از خرید هلی شات به نیاز خودتان توجه کنید. اما ماجرای سرعت هلی شات ها به همین جا ختم نمی شود.


هلی شات هایی که اختصاصی طراحی می شوند


معمولا کسانی که به طور حرفه ای دنیای کوادکوپترها را دنبال می کنند با مسابقه DRL آشنا هستند. این مسابقه بین هلی شات ها اتفاق می افتد. به عبارتی می توان این مسابقات DRL را رالی دنیای کوادکوپترها دانست. جالب است بدانید برخی هلی شات هایی که به طور اختصاصی برای این مسابقات طراحی می شوند، می توانند سرعتی بیش از 200 کیلومتر بر ساعت را نیز تجربه کنند.

البته باید در نظر داشت که این هلی شات ها صرفا برای مسابقه هستند. بنابراین فعلا برنامه ای برای تولید انبوه آن ها وجود ندارد. اما به جز سرعت موارد دیگری نیز در سرعت کوادکوپترها تاثیر گذار هستند.

برای تجربه یک پرواز عالی و سریع چه نکاتی را رعایت کنیم؟


زمانی که از انواع کوادکوپترهای حرفه ای مثل کوادکوپتر s70w برای پرواز استفاده می کنیم، جدای از سرعت، بهتر است به موارد دیگر نیز دقت داشته باشیم. در حقیقت کوادکوپترهای شخصی که به منظور سرگرمی استفاده می شوند، برای استفاده های روزمره ساخته شده اند و نباید به آن ها فشار زیادی وارد کرد.


1- در محیط امن پرنده را رها کنید

راندن هلی شات با سرعت زیاد، همیشه خطراتی را به همراه دارد. برای مثال ممکن است  نتوانیم هلی شات را درست هدایت کنیم و پرنده به یک مانع بخورد. البته جدای از بحث برخورد کوادکوپتر با موانع امکان حادثه سازی هلی شات برای سایر افراد نیز وجود دارد. در حقیقت به دلیل سرعت بالا امکان واکنش سریع کمتر می شود و ممکن است هلی شات به مردم عادی یا حتی خودمان برخورد کند. بنابراین بهتر است زمانی که هنوز بر هلی شات مسلط نیستیم، پرنده را در یک محیط امن پرواز دهیم.

2- تعیین ارتفاع و برگشت به خانه، وقتی که همه چیز از کنترل خارج می شوند

انواع کوادکوپتر از هلی شات های حرفه ای تا کوادکوپتر دوربین دار از دو قابلیت مهم پشتیبانی می کنند. گزینه تعیین ارتفاع برای هلی شات یک محدوده پروازی را مشخص می کند. به طوری که کوادکوپتر در ارتفاع و محدوده تعیین شده پرواز می کند.

همچنین با فعال سازی و تنظیم گزینه برگشت به خانه می توان از سلامت هلی شات اطمینان حاصل کرد. در اینجا ابتدا یک نقطه به عنوان خانه تعیین می شود. در صورتی که پرنده از کنترل خارج شود یا نتوانیم آن را به خوبی هدایت کنیم، پرنده به نقطه تعیین شده باز خواهد گشت.

3- هیجان زدگی دشمن یک پرواز عالی است

زمانی که با هلی شات پرواز می کنیم، ممکن است دچار هیجان شویم. در حقیقت یکی از کاربردهای این وسیله سرگرمی است اما باید به خاطر داشت که بهتر است چندان هیجان زده نشویم. در حقیقت هیجان زدگی یا انجام حرکات ناگهانی می تواند امنیت ما و کوادکوپتر را همزمان به خطر بیندازد.


سریع ترین و بهترین کوادکوپترهای موجود در بازار ایران


حقیقت برند و قدرت کوادکوپتر از جمله فاکتورهای انتخاب یک هلی شات مناسب است. در ادامه می خواهیم سه هلی شات برتر بازار ایران را به شما معرفی کنیم. تمامی این هلی شات های قادر هستند سرعت 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت را تجربه کنند.

1- کوادکوپتر Dji Mavic Mini پک کمبو

اگر کمی در بازار کوادکوپتر ها بگردیم، محال است نام برند DJI را نشنویم. هلی شات مویک مینی از محصولات برند دی جی آی است. بدنه هلی شات مویک مینی پک کمبو از جنس فیبرکربن است. فیبرکربن با وزن کم خود باعث می شود که کوادکوپتر پک کمبو مویک مینی قدرت پروازی بالایی داشته باشد. همچنین هلی شات مویک مینی از موتورهای براشلس استفاده می کند، که می تواند سرعت و قدرت بی نظیری را به کاربر ارائه دهد.

2- کوادکوپتر حرفه ای JJRC X12

برند JJRC را می توان یکی دیگر از خوش نام ترین شرکت های سازنده کوادکوپتر در دنیا به حساب آورد. هلی شات X12 از به روزترین محصولات این کمپانی است و در سال 2020 به بازار عرضه شده است. زمانی که به این هلی شات نگاه می کنیم، محو طراحی بی نظیر آن می شویم.

طراحی کوادکوپتر حرفه ای JJRC X12 بر اساس استاندارهای مهندسی روز دنیا صورت گرفته است. همچنین با بهره گیری از دوربین 16 مگاپیکسلی، کوادکوپتر JJRC امکان ثبت تصاویر و ویدیوهایی بسیار با کیفیت را فراهم می کند.


3- کوادکوپتر تلو DJI Tello

برند DJI معمولا به سلیقه همه خریداران احترام می گذارد. کوادکوپتر تلو در دسته هلی شات های حرفه ای قرار می گیرد که قیمت مناسبی هم دارد. این کوادکوپتر بیشتر به خاطر قدرتش در تصویر برداری هوایی بین کاربران مشهور شده است. اما زمانی که چند ساعتی با آن کار کنیم، متوجه قدرت بالای موتور و فرمان پذیری آن خواهیم شد. همچنین کوادکوپتر تلو از قابلیت های پروازی و امکانات بسیاری زیادی مثل حالت امن، تلمتری هوشمند و تثبیت ارتفاع استفاده می کند.

از کجا می توانیم هلی شات بخریم؟


در این مقاله به بررسی حداکثر سرعت یک هلی شات پرداختیم. همچنین نکاتی برای انجام یک پرواز عالی را بررسی کردیم. در انتها پیشنهاد می کنیم برای خرید کوادکوپترهایی که در متن به آن ها اشاره کردیم، به وبسایت پریماتوی مراجعه کنید. پریماتوی مرجع فروش انواع هلی شات، کوادکوپتر و ماشین های کنترلی است.


کد N2362042

وبگردی