آفتاب

سفارش سردار ادیبی به زائران راهیان نور

سفارش سردار ادیبی به زائران راهیان نور

ایسنا نوشت: دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: به مردم سفارش می‌کنیم به دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل کنند و به منظور جلوگیری از پراکنده شدن بیشتر این بیماری، از انجام سفر بپرهیزند.

سردار  نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در رابطه با اقداماتی که برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در یادمان‌های دفاع مقدس پیش‌بینی شده است.
وی  ادامه داد:امسال با توجه به شیوع بیماری موسوم به کرونا و برای جلوگیری از گسترش این ویروس و کمک به مجموعه بهداشت و درمان کشور،ستاد مرکزی راهیان نور بنا به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه کمیته تخصصی بهداشت و درمان راهیان نور کشور، تصمیم گرفت اعزام سفرهای گروهی به راهیان نور را تا اطلاع بعدی به تعویق بیاندازد؛ برای همین بر اساس دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور به استان‌ها و مراکز اعزام کاروان‌های راهیان نور ابلاغ کرد تا از اعزام گروه‌های مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی و سایر بخش‌های جامعه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس پرهیز کنند.
وی ادامه داد: با این حال، مناطق عملیاتی دفاع مقدس و یادمان‌ها، آمادگی پذیرش زائران احتمالی و مسافرانی که با خودروهای شخصی در چنین مراکزی حضور می‌یابند را دارند و در این رابطه به مردم سفارش می‌کنیم به دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل کنند و به منظور جلوگیری از پراکنده شدن بیشتر این بیماری، از انجام سفر بپرهیزند.
سردار ادیبی خاطرنشان کرد: مراکز راهیان نور برای کمک به متولیان بهداشت و درمان کشور آمادگی کامل را دارد. بدین معنی که چنانچه مواردی از بیماری کرونا در مراکز مربوط به راهیان نور و مناطق اطراف این مراکز مشاهده شود، امکانات راهیان نور در اختیار متولیان مربوطه قرار خواهد گرفت. بنابراین امیدواریم با کنترل‌های مراقبتی که مردم در خصوص این بیماری انجام می‌دهند، سرعت انتشار این بیماری کنترل شود و بتوانیم با ریشه‌کن شدن آن، در مناطق عملیاتی، پذیرای عموم مردم باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای رعایت نکات بهداشتی و درمانی در یادمان‌های دفاع مقدس، تدابیری اتخاذ شده است؟ پاسخ داد: تمهیدات و اقدماتی نظیر آموزش عمومی مردم و زائران، توزیع بروشورهای آموزشی، ضد عفونی و سم‌پاشی مراکز را در راستای انجام دستورالعمل‌های بهداشتی صادره از سوی وزارت بهداشت در استان‌های مقصد راهیان نور انجام می‌دهیم. ما خود را تابع سیاست‌های کلی نظام در عرصه‌های مختلف می‌دانیم که در این بین، عرصه بهداشت و درمان و سلامت مردم از مهم‌ترین عرصه‌های مورد توجه در راهیان نور است. زیرا به‌واسطه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی، میزان صدمات وارده به مردم و همچنین میزان شیوع بیماری در سفرهای راهیان نور به شدت کاهش یافته است بنابراین تلاش می‌کنیم تا زمان ریشه‌کنی این بیماری، همگی مراقبت‌های لازم را انجام دهیم.

سردار ادیبی در بخش دیگر سخنانش گفت:  هرچند هنوز اسامی شهدای شاخص راهیان نور تعیین نشده است، اما با وجود این، یکی از شهدای شاخص امسال راهیان نور، سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» است؛ البته در معرفی شهدای شاخص بر سیره آن‌ها تمرکز می‌کنیم؛ زیرا بدین‌وسیله می‌توانیم به معارف بیشتری دست یابیم؛ بنابراین موضوع شهدای شاخص امسال که از سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی سابق، جامعه روحانیت، جبهه مقاومت و جامعه زنان خواهد بود، طی آیینی حداکثر تا نیمه اسفند به همراه شعار سال راهیان نور معرفی خواهد شد.
کد N2348308