دستور جهانگیری بر هماهنگی همه دستگاه‌های قم برای مقابله با انتشار کرونا

کرونا, ویروس کرونا,شیوع کرونا, معاون اول رئیس‌جمهور, اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران آذربایجان غربی و قم، بر امدادرسانی فوری و کمک به زلزله‌زدگان و هماهنگی همه دستگاه‌ها در قم برای مقابله با انتشار ویروس کرونا تاکید کرد.به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری صبح دوشنبه در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان غربی ضمن در جریان قرار گرفتن از آخرین وضعیت استان پس از دو زلزله نسبتا قوی روز گذشته، ‌بر امدادرسانی فوری و بسیج همه امکانات برای کمک به زلزله‌زدگان تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهوری از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروه‌های امدادرسان و ارزیاب به مناطق زلزله‌زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان و نیز رفع آسیب‌های وارد شده به ویژه در روستاها دستور کار خود قرار دهد.

جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با استاندار قم پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان برای مهار و مقابله با ویروس کرونا، تاکید کرد: همه مسئولان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، ‌ برنامه‌های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارائه آموزش‌های لازم و نیز امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری درکشور ریشه‌کن شود.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده بویژه در روستاها ارائه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خبر داد.

استاندار قم نیز با اشاره به شرایط و ویژگی‌های استان قم و تعداد کشته‌شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا، ‌از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت؛ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.
کد N2345965