آفتاب

ظریف: روز جمعه تداوم باور ایرانیان به هم‌سرنوشت بودن است

ظریف: روز جمعه تداوم باور ایرانیان به هم‌سرنوشت بودن است

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یادداشتی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه نوشت: فردا تداوم باور ایرانیان به هم‌سرنوشت بودن است.

ظریف پنجشنبه شب در این یادداشت خود در اینستاگرام افزود: در تمام این سال‌ها من موظف به دفاع از «تمام ایران» بوده‌ام، حتی دفاع از کسانی که منافع ملی را آنچنان که باید در نمی‌یابند و جهان را آنچنان که هست نمی‌بینند، حتی دفاع از آنها که بارها من و همکارانم را آزرده‌اند و در این آزردن، لختی درنگ نکرده‌اند.

وی ادامه داد: وقتی از حق هر ایرانی در برابر تحریم دفاع می‌کنم، وقتی برای دفاع از قدرت مشروع ایران، از این سو به آن سوی جهان می‌روم، وقتی برای ناکام گذاشتن کارزار ایران‌ستیزان، از هر دریچه‌ای برای سخن گفتن با جهان بهره می‌جویم؛ هر لحظه ایران را خانه‌ای برای همه می‌بینم نه فقط برای کسانی که تاییدم می‌کنند؛ هر لحظه ایران را همان وطنی می‌بینم که ما را با تمام تفاوت‌هایمان و با تمام فاصله‌هایمان در آغوش گرفته است.

ظریف افزود: بارها با دیگرانی که از دور به ایران نگاه می‌کنند، گفت و گو کرده‌ام؛ بیش از آنچه تصور می‌کنیم ما را «هم‌سرنوشت» می‌بینند و من سال‌هاست که دریافته‌ام: باور به ایران، باور به همین هم‌سرنوشت بودن ماست.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: تسلیم‌ناپذیری در برابر ظلم، ارمغان این فرهنگ ایرانی است، «سلاح زیبا»یی که ایران را سال‌هاست محافظت کرده است. «جمعه» تداوم باور ایرانیان به هم‌سرنوشت بودن است، تصویری روشن از ایرانی که هنوز باورمند حماسه است و نمایی تمام‌قد از پرچمی که سال‌هاست بر خاک نیفتاده. «جمعه» پژواک این پیام است که ایرانیان، وفای به عهد می‌کنند، صلح را با صلح پاسخ می‌گویند و تکریم را با تکریم، اما تسلیم نمی‌شوند.
کد N2343310

وبگردی