آفتاب

چه پوشش هایی برای بیمه خودرو نیاز داریم

چه پوشش هایی برای بیمه خودرو نیاز داریم

اینجا صحبت از حفاظت از خودرو شماست. بیمه بدنه اتومبیل یک سری پوشش های اصلی دارد.

در چند سال اخیر، در کشور ما قیمت خودرو بسیار افزایشی بوده است. تا جایی که در برخی موارد، حتی به عنوان کالای لوکس شناخته شده و یا اینکه خیلی از هموطنان ما به دلیل ارزش بالای خودرو قید سوار شدن آن را زده اند و ترجیح  می دهند با تاکسی های شهری یا تاکسی های اینترنتی استفاده کنند. چرا که اگر حادثه یا اتفاقی برای اتومبیل بیافتد، زیان وارد شده خیلی زیاد خواهد بود. حتی برخی دیگر از افراد، خودرو را به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کرده اند و بعد از خرید، از آن در پارکینگ نگهداری می کنند.

با این اوصاف، خیلی مهم است که از این سرمایه ارزشمند محافظت کرد و نگرانی ها را از بابت حوادث و خطراتی که احتمال دارد برای این سرمایه بیافتد، کاهش داد. در این مطلب قصد داریم پوشش های بیمه ای که شرکت های بیمه در مورد اتومبیل ارائه می دهند را معرفی کنیم.

بیمه شخص ثالث

این بیمه یک بیمه اجباری بوده و حتماً می بایست هر خودرو یک بیمه شخص ثالث داشته باشد. بنابراین خرید بیمه شخص ثالث یک اجبار هست. اما اینکه چه بیمه ای را انتخاب کنیم، تنها نکته این است که سعی کنید که پوشش مالی بیمه شخص ثالث خود را تا حد امکان بالا ببرید. چون همانطور که اتومبیل شما خیلی ارزشمند است و قیمت آن رو به افزایش، اتومبیل های اطراف هم همین وضعیت را دارند و اگر در حادثه ای شما مقصر باشید، مسئول جبران خسارت وارد شده به دیگران شما هستید. بنابراین سعی کنید تا جایی که امکان دارد، پوشش خسارت های مالی را بالاتر تهیه کنید.

بیمه بدنه خودرو

اینجا صحبت از حفاظت از خودرو شماست. بیمه بدنه اتومبیل یک سری پوشش های اصلی دارد. این پوشش ها عبارت اند از: حادثه و تصادف، آتش سوزی، صاعقه، و انفجار، و سرقت کلی وسیله نقلیه. با خرید بیمه بدنه این پوشش ها را به صورت پیش فرض دریافت خواهید کرد. اما یک سری پوشش های جانبی هم هست که می توانید به صورت انتخابی از آن ها بهره مند شوید. به طور مثال، در صورتی که نگران بلایای طبیعی هستید، می توانید پوشش بیمه سیل و زلزله و طوفان را انتخاب نمایید. همینطور یکی از آسیب های احتمالی به اتومبیل، شکست شیشه به تنهایی است. زمانی که بر اثر برخورد یک جسم خارجی مثل سنگ از کوه و جاده، یا سرد و گرم شدن، شیشه شکسته می شود یا ترک میخورد. همچنین در این چند ساله، نوسانات قیمت خودرو بسیار بالا بوده و اگر نمی دانید که در طی یک سال که بیمه بدنه دارید، قیمت خودرو شما به چه میزان خواهد بود، می توانید پوشش نوسانات قیمت را انتخاب کنید. همچنین برای جلوگیری از زیان مالی ناشی از سرقت وسایل خودرو، پوشش سرقت در جای وسایل نقلیه را می توانید تهیه کنید. وسایلی که زیاد از خودروها سرقت می شوند شامل کامپیوتر، زاپاس، چرخ، سیستم صوتی و ... هستند.

بیمه بدنه و شخص ثالث را از کجا بخرم؟

یکی از شرکت های مطرح در زمینه بیمه های اتومبیل، بیمه سامان است که با رتبه یک توانگری مالی و همچنین امکان پرداخت خسارت در سراسر کشور توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید.
کد N2340888

وبگردی