آفتاب
سلیمی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

رأی جمع کردن با پول و شام توهین به شعور مردم است

رأی جمع کردن با پول و شام توهین به شعور مردم است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنگامی که انتخاب مردم از سر هوش و منطق باشند مجلس می‌تواند در رأس امور قرار گیرد اما مجلسی که نماینده‌اش با هزینه‌های عجیب و غریب رأی بیاورد، نمی‌تواند در رأس امور باشد.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره ابلاغ قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی به ستادهای انتخابات استان‌ها و اعلام شماره حساب از سوی نامزدها به فرمانداری‌ها، گفت: باید هرچه سریعتر ساز و کار این قانون تعیین گردد و مشخص شود یک نماینده هزینه‌های انتخاباتی‌اش از چه منابعی تأمین و چگونه آن‌ها را خرج می‌کند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که با ابلاغ این قانون نمایندگان باید هرچه سریعتر حساب مورد نظر را باز و اطلاعات آن را در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهند، عنوان کرد: نامزدهای انتخابات باید مطابق قانون عمل کنند و وزارت کشور هم هرچه زودتر اگر آئین‌نامه آماده است آن را اجرایی کند.

وی درباره این‌که چنین قانونی از چه مسائلی در انتخابات جلوگیری می‌کند، گفت: قانونی که گفته می‌شود ابلاغ شده است با سقف هزینه‌هایی که هیأت‌های اجرایی و نظارت تعیین می‌کنند از ریخت و پاش‌های عجیب و غریب جلوگیری می‌کند.

این عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای تاکید کرد: متاسفامه برخی امروز برای حضور در انتخابات هزینه‌های نجومی خرج می‌کنند؛ طبیعتا کسی که هزینه‌های نجومی در انتخابات دارد حتما در مقابل حقوق‌های نجومی چشم‌هایش را می‌بندد.

وی ادامه داد: شخصی که هزینه‌های نجومی می‌کند قطعا در مقابل رانت‌خواری سکوت می‌کند و وابستگی به صاحبان قدرت و ثروت پیدا می‌کند و مردم فرو دست را فراموش می‌کند، چنین فردی شجاعت بیان حقیقت را ندارد و در مقابل دیگران کرنش انجام می‌دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هزینه کردهای عجیب و غریب توهین به شعور مردم است زیرا به جای این‌که مردم را به تفکر وادار کنیم با پول، شام و هزینه می‌خواهند به اهداف خودشان برسند.

وی ادامه داد:‌ ما امروز هزینه‌های عجیب و غریبی را می‌شنویم که اگر بخواهند با این‌ها رأی جمع کنند، توهین به شعور مردم است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: انتخاباتی را می‌خواهیم که در تراز جمهوری اسلامی باشد، انتخاب مردم از سر هوش و منطق باشد تا بتوان مجلس را در رأس امور قرار داد، قطعا مجلسی که با هزینه‌های عجیب و غریب نماینده‌اش رأی بیاورد نمی‌تواند در رأس امور باشد.
کد N2340016

وبگردی