آفتاب

چه نکاتی را باید برای طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی رعایت کنیم؟

چه نکاتی را باید برای طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی رعایت کنیم؟

طراحی و برگزاری کمپین های تبلیغاتی (کارزار های تبلیغاتی به فارسی) از جمله مهم ترین و اصلی ترین گام هایی است که مستلزم توجه ویژه ای می باشد. رونق هر کسب و کاری به عوامل گوناگونی بستگی دارد که تبلیغات را می توان به عنوان مهم ترین عامل اثر گذار معرفی کرد.

بر اساس بررسی های سایت آگهی رایگان و تبلیغات رایگان بقیمت:

طراحی و برگزاری کمپین های تبلیغاتی (کارزار های تبلیغاتی به فارسی) از جمله مهم ترین و اصلی ترین گام هایی است که مستلزم توجه ویژه ای می باشد. رونق هر کسب و کاری به عوامل گوناگونی بستگی دارد که تبلیغات را می توان به عنوان مهم ترین عامل اثر گذار معرفی کرد. در حقیقت کسب و کاری می تواند رونق بالایی به خود اختصاص دهد که توسط بهترین متد های تبلیغاتی در جامعه معرفی شود. تبلیغات و آگهی (آگهی رایگان و تبلیغات رایگان ) موثر ترین عاملی است که افراد می توانند از متد های متعدد آن جهت معرفی کسب و کار خود به جامعه استفاده کنند.

هر آن چیزی که به منظور معرفی یک کالا و یا یک خدمت و حتی یک فرد، صورت گیرد تبلیغات گفته می شود. تبلیغات دارای شیوه های متفاوتی می باشد. در دنیای مدرن امروزی، استفاده از تبلیغات یکی از راه های اصلی موفقیت است. افراد برای فروش کالا و یا ارائه خدمات خود می توانند با استفاده از تبلیغات، به سود آوری برسند. از گذشته تا به امروز تبلیغات مورد توجه بوده است و تنها شیوه های آن متفاوت شده است. در گذشته های خیلی دور تبلیغات با استفاده از اصوات صورت می گرفت. بعد ها با به وجود آمدن دستگاه های چاپ و کاغذها انقلابی در روند تبلیغات به وجود آمد و تبلیغات کاغذی مورد استفاده قرار گرفتند. تبلیغات کاغذی در حال حاضر به عنوان یکی از شیوه های تبلیغاتی استفاده می شود. با به وجود آمدن اینترنت و فضای مجازی، بحث تبلیغات بسیار داغ تر از قبل شد و نمونه های مختلفی از تبلیغات در این فضا شکل گرفت. کمپین تبلیغاتی با استفاده از پتانسیل بستر های اینترنتی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

برای طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی در فضای اینترنتی لازم است نکات مختلفی را در نظر بگیرید که از جمله مهم ترین ها عبارتند از:

بهترین اقدامی که رعایت آن در این راستا بسیار اثر گذار است، مشورت با متخصیصن این حوزه می باشد. افراد متخصص بسیار زیادی وجود دارند که متقاضیان طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی را در درست ترین مسیر ها هدایت می کنند.

لازم است در طراحی کمپین تبلیغاتی تنوع را فراموش نکنید تا در نهایت محتوایی همه پسند و جذاب ارائه دهید.

مانور بیشتری روی نقاط قوت کسب و کار خود بدهید و آن ها را پر رنگ تر نشان معرفی کنید.

هدف خود را از طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی مشخص کنید که بنا بر هر کسب و کاری متفاوت است.

و موارد دیگری از این دست.

اگر در رعایت نکات فوق در طراحی آگهی تبلیغاتی خود به دقت عمل کنید، مطمئن باشید شاهد نتایج فوق العاده ای خواهید بود. لازم به تاکید است اگر در طراحی و تنظیم آگهی اینترنتی با سهل انگاری عمل کنید، ممکن است شاهد نتایج منفی و برعکسی باشید، از این رو مسئله ی تبلیغات را باید جدی گرفت.

تبلیغات اینترنتی چه مزایایی به همراه دارد؟

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و به روز‌شدن دنیا به راحتی پای اینترنت به زندگی همه ‌ی مردم باز شده است، به طوری که توانسته در سر تا سر جهان به یکی از اصلی ‌ترین رسانه‌ ها در اطلاع‌ رسانی، ارتباطات اجتماعی، آموزش و سرگرمی تبدیل شود. اغلب مردم در حین کار و یا حتی تفریح نصفی از وقت خود را با اینترنت به وسیله‌ ی کامپیوتر یا دیگر وسایل هوشمند می‌ گذرانند. روزبه روز بر تعداد کاربران اینترنتی افزوده می‌ شود و این افزایش به حدی است که شبکه ‌های اجتماعی به راحتی توانسته اند جایگزین ملاقات‌ های دوستانه و حضوری شوند. مردم دیگر برای جستجو و کسب اطلاعات درباره ی چیزی یا مطلبی کمتر سراغ کتاب ها و مجلات می روند، آن ها به راحتی با جستجوی آنلاین هر نوع اطلاعاتی را که نیاز داشته باشند از اینترنت می گیرند که این استفاده ی روزانه به امری عادی تبدیل شده است. با وجود تعاریفی که از اینترنت و شبکه های اجتماعی شد، بسیاری از کسب و کار ها دنبال راه های تبلیغاتی اینترنتی هستند تا بتوانند با استفاده از این بستر کالا، محصولات و خدمات خود را به راحتی به تمام دنیا معرفی کنند.

چه نکاتی را باید برای طراحی و برگزاری کمپین تبلیغاتی رعایت کنیم؟

در ادامه سعی داریم شما را با مزایای این روش تبلیغاتی آشنا کنیم که اصلی ترین دلایل محبوبیت بالای آن است:

هزینه ی نازل تر: تبلیغات اینترنتی و توزیع آگهی های آنلاین با این که در وسعت بالایی انجام می گیرد، ملزم به پرداخت هزینه های بسیار نازل تری است. حتی جالب است بدانید با بهره مندی از اینترنت می توانید به تبلیغات رایگان هم بپردازید. لذا با توجه به آزاد بودن ورودی های اینترنتی می توانید آگهی رایگان کسب و کار خود را در انواع درگاه های آنلاین منتشر کنید. تبلیغات رایگان از طریق انتشار آگهی رایگان جزء محبوب ترین متد های تقاضا کنندگان است.

توزیع آگهی در جامعه ی هدف: می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود جامعه ی هدف تان را از لحاظ رده ی سنی، جنسیت و … مشخص کرده و محتوای خود را به صورت هدفمند و برای افراد مشخصی که می دانید آگهی شما برای آن ها سودمند است، منتشر کنید.

استفاده از اطلاعات بیشتر: ارائه ی اطلاعات بیشتر در تبلیغات از دیگر مزیت های تبلیغات اینترنتی محسوب می شود. به این معنا که در روزنانه و مجلات فقط می توان یک کادر تبلیغاتی داشت که تعداد محدودی متن در آن قرار می گیرد، اما در تبلیغات اینترنتی می توان از فایل های تصویری گیف استفاده کرد  و یا با نمایش تیزر چند ثانیه ای در ویدئو ها اطلاعات کامل تری را در معرض نمایش قرار داد.

با انتشار تبلیغات آنلاین می توانید آمار دقیقی از بازدید کنندگان آگهی خود را به دست آورید و از زمان تعامل افراد با آگهی مطلع شوید، در حالی که در تبلیغات کاغذی، این مسئله به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

و .‌‌..

روش های مختلف کمپین تبلیغاتی آنلاین

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی آنلاین راه و روش های فراوانی در اختیار دارید. روش های مختلف ایجاد کمپین های تبلیغاتی در بستر های اینترنتی موارد پر شماری هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

یکی از متداول ترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی هستند که صاحب آگهی موظف است در قبال دریافت هر کلیک از طرف بازدید کنندگان مبلغ مشخصی را پرداخت کند. نکته ی قابل توجه در مورد این روش از تبلیغات این است که می تواند در اکثر روش های تبلیغاتی دیگر نیز اعمال شود.

با سابقه‌ ترین نوع تبلیغات آنلاین، تبلیغات نمایشی است. مصداق این نوع از تبلیغات را معمولاً در بنرهایی دیده‌ اید که اطراف سایت‌ ها در صفحات اصلی یا داخلی یک سایت و یا میان یک مطلب وجود دارند. یا همچنین در برخی اپلیکیشن ها و گیم‌ های موبایل هم شاهد وجود بنرهایی تبلیغاتی آنلاین هستید. این بنرها بسته به جایگاهی که در سایت‌ ها و اپ‌ های پر بازدید ایران ممکن است قرار بگیرند اندازه‌ های گوناگونی دارند. همچنین حالت‌ های طراحی متفاوتی نیز می‌ توانند به خود بگیرند. بنرهای ثابت یا بنرهای متحرک (گیف) و یا بنر های انیمیشن سه دسته اصلی این نوع بنر ها هستند. در بنرهای ثابت تنها یک تصویر می‌ بینید، در بنر های متحرک می‌ توانید چندین تصویر و یا نوشته به فرمت گیف نمایش دهید، در بنر های انیمیشن نیز ظاهر طراحی شبیه گیف است با این تفاوت که هر تصویر یا فریم از بنر می‌ تواند به لینکی جداگانه متصل باشد.

و موارد دیگری نظیر تبلیغات همسان، هدف گیری مجدد، گوگل ادز، متنی، ایمیلی، ویدیویی، انتشار رپورتاژ و بهره مندی از انواع و اقسام شبکه های اجتماعی.
کد N2338621

وبگردی