آفتاب
از سوی دولت چین ارائه شد:

طراحی اپلیکیشن شناسایی مبتلایان به کرونا در اطراف کاربر

طراحی اپلیکیشن شناسایی مبتلایان به کرونا در اطراف کاربر

اپلیکیشنی در چین ارائه شده است که به کاربرش نشان می دهد، افرادی که نزدیک او هستند به ویروس کرونا مبتلا شده اند یا خیر.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، چین برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اپلیکیشنی عرضه کرده است. هنگامیکه کاربران در نزدیکی فردی مبتلا به بیماری قرار دارند، این اپلیکیشن به آنان هشدار می دهد.
این اپلیکیشن «ردیاب تماس نزدیک» (Close Contact Detector ) نام دارد و به کاربران اجازه می دهد وضعیت خود را با اسکن یک کد QR در اپلیکیشن هایی مانند Alipay، وی چت یا QQ کنترل کنند.
در مرحله بعد از آنان خواسته می شود نام و شماره شناسایی دولتی خود را وارد کنند. سپس افراد می توانند وضعیت ۳ شماره شناسایی دولتی دیگر را بررسی کنند.
این اپلیکیشن برای افرادی کارآمد است که در یک محل کار می کنند، در یک کلاس درس می خوانند یا در یک خانه زندگی می کنند. علاوه بر آن پزشکان نیز می توانند درباره بیماران این اپلیکیشن را به کار گیرند. اگر اپلیکیشن تشخیص دهد فردی با نشانه های ابتلا به ویروس کرونا در فاصله کمی از کاربر قرار دارد، از او خواسته می شود در خانه بماند.
البته هنوز مشخص نیست این اپلیکیشن دولتی چگونه کار می کند یا آنکه خطر قرار گرفتن در معرض بیماری را چگونه تشخیص می دهد. با این وجود چند سازمان دولتی از جمله کمیته بهداشت ملی چین، وزارت حمل و نقل، سازمان هوانوردی و راه چین از این اپلیکیشن پشتیبانی می کنند تا صحت اطلاعات آن تامین شود.
کد N2338339

وبگردی