ترکیب تغییر نمی‌کند؛

تاکتیک گل‌محمدی برای بردن/ توپ برای حریف، گل برای پرسپولیس

پرسپولیس, لیگ برتر نوزدهم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصمیم به حفظ ترکیب اصلی خود در بازی‌های پیش روی این تیم دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی در نخستین حضور خود روی نیمکت پرسپولیس در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر تاکتیک این تیم را تغییر داد تا سرخپوشان پایتخت با انجام یک بازی درگیرانه و فیزیکی موفق به کسب پیروزی دو بر صفر مقابل رقیب خود شوند.

پرسپولیس در حالی موفق به کسب پیروزی شد که برای اولین بار در طول فصل جاری، آمار مالکیت توپ کمتر از ۵۰ درصد را داشت اما توانست سه امتیاز را کسب کند.

آمار بازی پرسپولیس و تراکتور نشان می‌دهد کادر فنی جدید پرسپولیس بر خلاف گابریل کالدرون سرمربی پیشین این تیم دنبال ارائه فوتبال مالکانه نیست بلکه علاقمند به اجرای فوتبال هدفمند است تا سرخ‌ها بتوانند با کمترین میزان گردش توپ به گل برسند. تعداد پاس‌های سرخپوشان در دیدار مقابل تراکتور ۲۱۸ بود که تنها ۶۰ درصد از این توپ‌ها به مقصد رسید.

سرخپوشان در حالی چنین آماری را برای خود رقم زدند که بشار رسن و محسن ربیع خواه را در میانه میدان در اختیار نداشتند. ربیع خواه محروم بود و هافبک عراقی پرسپولیس نیز خیلی دیر به تمرینات پرسپولیس اضافه شد تا کادرفنی این تیم ترجیح به نیمکت نشینی او در بازی با تراکتور دهد.

بدون شک حضور این دو عنصر بازیگردان در میانه میدان می‌تواند شرایط را برای پرسپولیس بهتر کند. رسن در نیم فصل اول خیلی خوب می‌توانست وحید امیری و مهدی ترابی را راه بیندازد تا آنها مجبور به حضور در نیمه زمین خودی برای مالکیت توپ و پیشروی به سمت دروازه حریف نشوند.

کریستین اوساگونا مهاجم جدید پرسپولیس که آمار شوتزنی بدی در این دیدار داشت در پاس دادن هم کاملاً بی‌دقت بود تا کمتر از سی درصد از پاس‌های کوتاه و بلند او به هم تیمی‌هایش برسد. با این حال اوساگونا دوندگی بسیار بالایی داشت تا گل محمدی ترجیح دهد او را در تمام طول مسابقه در زمین نگه دارد.

پرسپولیس در حالی به امتیاز ۳۷ رسید و صدر را از آن خود کرد که ضعیف‌ترین آمار را داشت تا گل محمدی را در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر به عنوان مربی هدف‌دار در گرفتن نتیجه تیمش با کمترین برتری نسبت به حریف و گرفتن سه امتیاز معرفی کرد.
کد N2330963