آفتاب
در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا چه می‌گذرد؟

AFC زیر حرفش زد

AFC زیر حرفش زد

کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) با انتشار بیانیه ای، ضمن اشاره به جابجایی میزبان بازی‌های رفت و برگشت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بار دیگر با ذکر این نکته که جابجایی مذکور به منظور بررسی شرایط امنیتی ایران است، جنجال برانگیز شد.

ایرنا: در بیانیه ای‌اف‌سی آمده است: بدنبال نشست و مباحثه با نمایندگان باشگاه ‌های جمهوری اسلامی ایران که ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰ در کوالالامپور برگزار شد، این توافق حاصل شد که دیدارهای خانگی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در هفته‌های اول، دوم و سوم مرحله گروهی با بازی‌های برگشت جابجا و ابتدا در خارج از خانه آنان انجام شود.

جابجایی مذکور این فرصت را فراهم می‌کند تا نگرانی ‌های امنیتی داخل کشور بازنگری شود.

بیانیه جدید ای‌اف‌سی در حالی منتشر شده است که این نهاد به تازگی و بعد از نشست مالزی با نمایندگان ایران بدون هیچ اشاره‌ای به نگرانی های امنیتی در بیانیه ای تنها و تنها خبر جابجایی دیدارهای رفت و برگشت نمایندگان ایران را اعلام کرده بود بدون هیچ پیش  شرطی مبنی بر بررسی شرایط امنیتی ایران.

این در حالی است که به دنبال پیروزی روز گذشته تیم های استقلال و شهرخودرو مقابل حریفان خود در مرحله نهایی پلی آف لیگ قهرمانان و صعود به مرحله گروهی، حالا ایران با سهمیه کامل یعنی چهار تیم در معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره کهن حضور خواهد داشت.
کد N2329621

وبگردی