آفتاب

سقوط یک هواپیمای مسافری در افغانستان

سقوط یک هواپیمای مسافری در افغانستان

فارس نوشت: یک هواپیمای مسافری متعلق به شرکت آریانا افغان که از هرات به طرف دهلی‌نو در حال پرواز بود، دقایقی پیش در غزنی سقوط کرد.

«عارف نوری» سخنگوی والی غزنی گفت: حوالی ساعت ۱ بعد از ظهر هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت دولتی آریانا افغان با شماره ۳۵۸ در منطقه موسوم به «ده یک» در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز این ولایت سقوط کرد.
وی افزود: در حال حاضر به دلیل ناامن بودن این منطقه که تحت تصرف طالبان است اطلاعات دیگری در دست نیست اما تیم‌های امنیتی و آمبولانس‌ها برای نجات مسافران به این منطقه اعزام شده‌اند.
برخی گزارش‌ها اعلام کردند که این هواپیما که از هرات به طرف دهلی‌نو در حرکت بوده، ۱۱۰ سرنشین داشته و تاکنون از سرنوشت این افراد خبری در دسترس نیست.
این در حالی است که نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان با تایید این سقوط گفت که این هواپیما ۸۵ سرنشین داشته است.
تایید سقوط این هواپیما از سوی مقامات افغانستان در حالی است که شرکت آریانا افغان اعلام کرده این هواپیما متعلق به این شرکت هوایی نیست.
«سرور دانش» معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان با تایید این خبر گفت تاکنون از تلفات احتمالی این سانحه گزارشی دریافت نکرده‌اند.
«محمدامین مبلغ» معاون والی غزنی نیز با تأیید این خبر گفت: این هواپیمای مسافربری حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه‌ بعد از ظهر امروز (دوشنبه، ۷ دلو) در روستای «صدو» شهرستان ده‌یک سقوط کرده است.
مبلغ تاکید کرد: این هواپیما در منطقه تحت کنترل طالبان سقوط کرده و تا کنون مشخص نشده است که در این سانحه چند نفر کشته و زخمی شده‌اند.
کد N2328279

وبگردی