معاون دانشگاه خبر داد:

دریافت مجوز دانش بنیان توسط ۲۰ شرکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانش بنیان , دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۲۰ شرکت زیر پوشش دانشگاه موفق به کسب مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی با بیان اینکه حرکت به سمت دانشگاه های کارافرین و ایجاد اشتغال و انگیزه برای جوانان دانش آموخته از مهمترین اهداف دانشگاه به شمار می رود خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۵ شرکت با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هدایت و راهبری می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: با حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان ضمن معرفی بیش از پیش دانشگاه در حوزه های مختلف موجب فراهم شدن زمینه های پژوهش های بیشتر نیز می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ تا ۹۰ شرکت فناور زیر پوشش مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراحل رشد خود را طی می کنند گفت: در سال گذشته این شرکت ها بیش از ۱۵ میلیارد ریال فروش محصول داشته اند که به طور حتم با توجه به ظرفیت های موجود، این میزان افزایش خواهد یافت.

تفقدی افزود: در حال حاضر ۹۰ محصول در شرکت های فناور تولید می شود که ۲۷ محصول تاکنون موفق به دریافت مجوز شده اند و عمده محصولات تولیدی در این شرکت ها در حوزه های تجهیزات پزشکی، دارویی و فناوری سلامت متمرکز شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر لزوم گسترش پژوهش در حوزه بالین تاکید کرد و گفت: لازم است با ایجاد فضای مناسب و زیر ساخت های لازم زمینه فعالیت اعضای هیئت علمی فراهم شود که در این زمینه برنامه کوهورت، ریجستری بیماری ها و مراکز توسعه تحقیقات بالینی در دانشگاه در حال اجراست.
کد N2326707