آفتاب
در نشست هولوکاست مطرح شد

ادعای یهودی‌ ستیزی نتانیاهو علیه ایران

ادعای یهودی‌ ستیزی نتانیاهو علیه ایران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ایران را به یهودی‌ستیزی متهم کرد و از تمامی حکومت‌ها خواست که با ایران مقابله کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخشی از سخنرانی‌اش در نشست هولوکاست که امروز با حضور برخی رهبران جهان در حال برگزاری است، با طرح ادعای دوباره یهودی ستیزی علیه ایران و متهم کردن کشورمان به پیگیری تسلیحات هسته‌ای از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و مایک پنس معاون او برای مقابله با تهران، قدردانی کرد.

او در ادامه تاکید کرد: می‌خواهم دوباره به مردم و دوستان‌مان این اطمینان را بدهم که اسرائیل هر کاری که لازم باشد را برای دفاع از کشورمان، دفاع از مردم‌مان و دفاع از آینده یهودیان انجام خواهد داد.

اظهارات خصمانه نتانیاهو در شرایطی مطرح می‌شود که پیش از این، محمدجواد ظریف در توییتی در پاسخ به خوش‌خدمتی وزیر امور خارجه آمریکا به صهیونیست‌ها، که در سخنانی گفته بود که رئیس جمهوری کشورش فرستاده‌ای از جانب خداوند برای نجات یهودیان است! نوشته بود: حتی "تورات" را هم تحریف کردند تا در خدمت ایران هراسی درآید، اما آنچه واقعاً تورات می‌گوید این است:

- پادشاه ایرانی یهودیان را از بردگی در بابل رهانید.
- دیگر پادشاه ایرانی یهودیان را از نسل کشی نجات داد.
- طراحان نسل کشی از سوی اهالی نقب و نه ایران تشویق شدند.
- پادشاه ایران تنها خارجی ایست که از او به عنوان "مسیح" یاد شد.

بنی گانتز رهبر حزب آبی-‌سفید و رقیب بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در حاشیه نشست یادبود هولوکاست که اکنون در حال برگزاری است، درباره ایران گفت‌وگو کرده و در بخشی از پیام توییتری خود نوشت: ما درباره  ایران صحبت کرده و بر تعهد دوگانه‌مان برای جلوگیری از دست‌‍‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای گفت‌وگو کردیم.

ادعای تمایل ایران برای  دست‌یابی به سلاح هسته‌ای در حال مطرح می‌شود که طبق فتوای رهبر انقلاب اسلامی ایران،‌تولید، نگه‌داری و به کار بردن تسلیحات هسته‌ای حرام است و مقامات مربوطه بارها در ایران تاکید کرده‌اند که ایران هیچ‌گاه به دنبال دست‌یابی نبوده است.
کد N2325801

وبگردی