سخنگوی سازمان هواپیمایی در گفت‌و‌گو‌با ایلنا:

هنوز تصمیمی برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به کشور دیگر نگرفته‌ایم

سقوط هواپیمای مسافربری, سقوط هواپیما, سقوط هواپیمای اوکراینی

سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه بررسی سانحه هواپیمای بویینگ ٧٣٧ اوکراین با حضور متخصصان و نمایندگان کشورهای مجاز ادامه دارد، گفت: تا این لحظه تصمیمی برای ارسال جعبه سیاه به کشورهای دیگر گرفته نشده است.رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین تصمیمات برای بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای بویینگ ٧٣٧ اوکراین اظهار داشت: تاکنون(ساعت تنظیم خبر) هیچ تصمیمی مبنی بر ارسال جعبه سیاه هواپیما به کشورهای دیگر گرفته نشده و بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی‌ها اظهاراتی درباره جزییات وقوع سانحه داشته‌اند، آیا این اظهارات نتیجه بررسی کارشناسی این سانحه در سازمان هواپیمایی است، تاکید کرد: بررسی‌ها به صورت منسجم توسط تیم بررسی سوانح سازمان هواپیمایی ادامه دارد و از آنجایی که از نظر ایکاـو محوری‌ترین انگیزه بررسی سوانح برای جلوگیری از سوانح مشابه آتی است، دقت بررسی کارشناسانه چگونگی بروز سانحه از اهمیت بالایی برخوردار است.

جعفرزاده درباره برآورد مدت زمان برای اتمام بررسی چگونگی سانحه و اعلام نتایج بررسی‌ها اظهارداشت: این موضوع منوط به اعلام نتایج نهایی تیم‌های بررسی سانحه و کارگروه‌های ١١گانه بررسی سانحه است. در حال حاضر نمی‌توان زمان مشخصی را اعلام کرد .

وی تاکید کرد: طبق قانون بررسی‌ها با حضور نمایندگان کشورهای مجاز  در روند بررسی سانحه ادامه دارد.
کد N2322626